Folkowo i rockowo w Czorsztynie

Fot. Arch. UG Czorsztyn 2019.05.06 14:43 / news / czytano 1676 / opinie 0

W sobotę 4 maja 2019 r. w czorsztyńskim amfiteatrze zainaugurowano sezon turystyczny. Pomimo kapryśnej aury, która jak co roku próbuje przeszkodzić organizatorom w rozpoczęciu sezonu, festyn odbył się w rytm folkowej muzyki góralskiej oraz rockowego brzmienia.

Impreza, której głównym organizatorem jest Centrum Kultury Gminy Czorsztyn rozpoczęła się tradycyjnie góralską nutą. Na scenie pojawił się zespół „Lubań” z Kluszkowiec, który żwawą muzyką i śpiewem zapraszał do udziału w festynie. Po nim, głośno rozbrzmiewały dźwięki trąbek, puzonów, klarnetów i wielu innych dętych instrumentów, które razem łączyły się w skoczne utwory wygrywane przez Orkiestrę Dętą z Maniów.

Podczas gdy na scenie pojawiały się kolejne zespoły: Hajnos z Ochotnicy Dolnej czy GLASSPOL z Poznania młodsi uczestnicy imprezy korzystać mogli z bezpłatnej strefy animacji: dmuchanych zamków i zjeżdżalni.

Festyn, podczas którego można było nie tylko pośpiewać, potańczyć ale także popróbować lokalnych potraw przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Czorsztyna trwał do późnych godzin nocnych. Najwytrwalsi witali bowiem rozpoczęty sezon wraz z „Kudłatym” – DJ-em!

O atrakcje dla mieszkańców i przebywających nad Jeziorem Czorsztyńskim gości zadbali Wójt Gminy Czorsztyn, Centrum Kultury Gminy Czorsztyn i Mieszkańcy Czorsztyna.

Podczas otwarcia sezonu przeprowadzono także akcję „Zakup Cegiełkę” , z której środki przekazane zostały na rzecz druhów z OSP Czorsztyn.  W imieniu jednostki Prezes OSP Czorsztyn składa serdeczne podziękowania każdemu, kto wspomógł jednostkę wrzucając symboliczna złotówkę.
Autor: Aneta Markus
Zdjęcia: Arch. UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij