Gasimy światło dla Ziemi

Fot. 2013.03.23 14:36 / news / czytano 4160 / opinie 0

Dziaj o godzinie 20.30 rozpocznie siÄ™ akcja „Godzina dla Ziemi” organizowana przez WWF.

Godzina dla Ziemi to pomysÅ‚, który bardzo szybko staÅ‚ siÄ™ jednÄ… z najwiÄ™kszych inicjatyw spoÅ‚ecznych na Å›wiecie. Do tej pory w akcjÄ™ wÅ‚Ä…czyÅ‚o siÄ™ już ponad 5000 miast w 150 krajach. Z Polski zadeklarowaÅ‚o siÄ™ do tej pory 59 miast. O godzinie 20.30 majÄ… zgasnąć Å›wiatÅ‚a w domach osób prywatnych, firmach i oÅ›wietlenia najbardziej spektakularnych miejsc w Polsce, takich jak: PaÅ‚ac Kultury i Nauki, Zamek Królewski i Stadion Narodowy w Warszawie, Sukiennice i Kopiec KoÅ›ciuszki w Krakowie czy Spodek w Katowicach. Wszystko to na rzecz ochrony Å›rodowiska. 

MaÅ‚e dziaÅ‚ania na rzecz Ziemi mogÄ… stanowić ważny poczÄ…tek znaczÄ…cych zmian - mówi MaÅ‚gorzata Kosowska z WWF Polska. Aby wziąć udziaÅ‚ w akcji wystarczy zarejestrować siÄ™ na stronie godzinadlaziemi.pl i w sobotÄ™ 23 marca o 20.30 zgasić Å›wiatÅ‚o na symbolicznÄ… godzinÄ™. W Godzinie dla Ziemi WWF liczy siÄ™ efekt skali – im wiÄ™cej osób wÅ‚Ä…czy siÄ™ do akcji, tym lepiej dla Ziemi. Chcemy zachÄ™cić Polaków do drobnych gestów na rzecz naszej planety – wystarczy zacząć segregować odpady, oszczÄ™dzać wodÄ™ lub gasić Å›wiatÅ‚o, gdy wychodzimy z pokoju, wybierać rower zamiast samochodu. Te z pozoru niewielkie zmiany mogÄ… przynieść Ziemi prawdziwÄ… ulgÄ™.

 

 





Źródło: WWF Global
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwi¹zek Podhalan w Polsce Miejski OÅ›rodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij