2018.05.28 13:58 / news / czytano 2388 / opinie 0
Do końca kwietnia zakończony został projekt pn. Przygotowanie oferty „Rowerem po Pętli Spiskiej”, który był realizowany przez Stowarzyszenie Sprężyna – Centrum Edukacji Nieformalnej w partnerstwie z Gminą Łapsze Niżne oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Niedzicy.
Owocem tego przedsięwzięcia jest powstanie nowego i mamy nadzieję ciekawego produktu turystycznego w postaci gry planszowej, wraz z towarzyszącą jej usługą warsztatową.
"Gra o Spisz" została przygotowana i opracowana w oparciu o warsztaty przeprowadzone z grupą spiskich dzieci i prezentuje ona walory atrakcji turystycznych znajdujących się na międzynarodowej ścieżce rowerowej "Pętli Spiskiej"
Grając w naszą grę można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji dotyczących regionu i jak jej podtytuł głosi zostać Wielkim Odkrywcą Spisza , trzeba tylko uważać na „licho”, które jak zwykle nie śpi, a Ci którzy się na nie natkną będą musieli wrócić na sam początek gry! Gra jest dedykowana dla 2-4 graczy w wieku od 5-105 lat .
Zależy nam, aby nowy produkt promował turystycznie region w którym mieszkamy i sprawił, że przybywający turyści, dowiedzą się przy okazji zabawy i rozrywki o licznych atrakcjach do odkrycia na międzynarodowej ścieżce rowerowej "Pętli Spiskiej". Mamy nadzieję, że świadomość bogactwa, jakie Spisz ma do zaoferowania sprawi, że goście postanowią zostać dłużej, co przełoży się na rozwój ekonomiczny usług i wzrost konkurencyjności w regionie.
Oprócz gry planszowej ofertę stanowią również profesjonalnie opracowane warsztaty, jedne dla dzieci, a drugie dla osób dorosłych, które to w ciekawy i angażujący sposób przybliżają uczestnikom tematykę związaną z tradycją, kulturą i atrakcjami polskiego Spisza.
Wszystkie osoby zainteresowane zakupem gry bądź też usługi warsztatowej zapraszamy do kontaktu ze stowarzyszeniem mailowo na adres: ngo.spring@gmail.com
Inicjatywa jest współfinansowana ze środków przekazanych przez Operatora Programu Grantowego w ramach projektu „Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Autor: Katarzyna Burak-Pearce
Zdjęcia: Katarzyna Burak-Pearce