Kluszkowce: Strażacki bój

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2021.09.11 17:07 / news / czytano 903 / opinie 0

W Kluszkowcach na terenie Ośrodka Czorsztyn-Ski trwa VIII Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP. W zawodach bierze udział ponad 20 drużyn z całej Polski.

Od lat to widowiskowe wydarzenie przyciąga druhów z jednostek OSP z całej Polski. W tym roku jest ich ponad 20. Swoje umiejętności w duchu sportowej rywalizacji prezentuje 18 drużyn męskich, 3 kobiece oraz kilka mieszanych. 
 
Na wyznaczonej w górskim terenie trasie od momentu startu do chwili przekroczenia linii mety, drużyny mają w jak najkrótszym czasie do zaliczenia (każdego dnia inne) kolejno następujące po sobie przeszkody i zadania. Tradycją i ciekawostką 2-dniowych zawodów jest to, że o zadaniach i ich kolejności zawodnicy dowiadują się dopiero w dniu startu.
 
W niedzielę drugi dzień rywalizacji. Start o godzinie 11:00. 
 
Wyniki
Druhowie:
1/ Spytkowice woj. małopolskie
2/ Małe Ciche  woj. małopolskie
3/ Targanice Dolne woj. małopolskie
Druhny:
1/ Giedlarowa woj. podkarpackie
2/ Stasiówka  woj. podkarpackie
3/ Skotniki woj. świętokrzyskie
Drużyny mieszane druh i druhy:
1/ Kąkolewnica woj. lubelskie
2/ Stasiówka woj. podkarpackie
3/ Biedaczów woj. podkarpackie
 
Zwycięzcy we wszystkich kategoriach otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez wice Marszałka Województwa Małopolskiego Łukasza Smółkę oraz nagrody od wielu sponsorów. Wszystkie jednostki OSP  biorące udział w zawodach,  również otrzymały  nagrody.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij