Konkurs na najpiękniejszy ogród kwiatowy w Gminie Czorsztyn rozstrzygnięty

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2013.11.28 18:07 / news / czytano 6529 / opinie 0

Właściciele ogrodów z sześciu gminnych miejscowości wzięli udział w tegorocznej edycji konkursu "Mój ogród kwiatowy z uwzględnieniem kwiatów balkonowych, ziół przyprawowych i miejsca do wypoczynku".

Komisje środowiskowe z Kół Gospodyń Wiejskich z Czorsztyna, Kluszkowiec, Maniów, Mizernej oraz Sromowiec Niżnych i Wyżnych zgłosiły do konkursu 18 ogrodów. Komisja w składzie: Andrzej Mikołajewicz - specjalista d/s agroturystyki, Julia Wojtaszek - Przewodnicząca KGW w Kluszkowcach oraz Janina Plewa - Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Kluszkowcach odwiedziła dwukrotnie miejsca zgłoszone do konkursu. Kryteriami jakimi komisja kierowała się w ocenie było m.in. zagospodarowanie otoczenia wokół domu, dobór odmian roślin kwiatowych i krzewów ozdobnych oraz kwiatów balkonowych, wkomponowanie się ziół przyprawowych w ogród a także ważne było urządzenie miejsca do wypoczynku.

Wyniki Czorsztyn:

 1. Elżbieta Florek
 2. Jadwiga Bugara
 3. Małgorzata Bałuc

Wyniki Kluszkowce:

 1. Danuta Groń
 2. Aniela Jandura
 3. Zofia Firek

Wyniki Maniowy:

 1. Stanisława Sieczka
 2. Monika Królczyk
 3. Renata Sobczak-Plewa

Wyniki Mizerna:

 1. Stanisław Kurpiel
 2. Elżbieta Sapijaszko
 3. Stanisław Sas

Wyniki Sromowce Niżne:

 1. Maria Wójcik
 2. Aleksandra Regiec
 3. Józefa Grywalska

Wyniki Sromowce Wyżne:

 1. Anna Dębska
 2. Jadwiga Janczy
 3. Maria Ciężobka

Wczorajsze spotkanie w Izbie Regionalnej w Sromowcach Wyżnych połączone było z podsumowaniem działalności Kół Gospodyń Wiejskich działających w Gminie Czorsztyn. Janina Plewa Dyrektor GCK dziękowała zgromadzonym za współpracę w mijającym 2013 roku i za pomoc w organizacji imprez letnich. Za trud i wysiłek włożony w promocję oraz kultury zakątka w którym żyją, zmagając się z trudami codziennej egzystencji. Słowa podziękowania skierowała również do obecnego na spotkaniu Wójta Gminy Tadeusza Wacha oraz Przewodniczącego Rady Gminy Stanisława Chmiela za przychylność, zainteresowanie i udział w przedsięwzięciach realizowanych w mijającym roku. - Cieszy mnie ta inicjatywa, bo z jednej strony mamy piękne obejścia wokół domów, a to z kolei przekłada się na wizerunek miejscowości i całej gminy - podkreślał Tadeusz Wach.

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij