Mieszkanka powiatu nowotarskiego oszukana - policja przestrzega

Fot. 2021.05.05 16:48 / news / czytano 335 / opinie 0

Mieszkanka powiatu nowotarskiego wystawiła do sprzedaży na portalu ogłoszeniowym ubrania. Kobieta popełniła błąd, weszła w przesłany link od osoby zainteresowanej kupnem i zamiast zarobić pieniądze, straciła 1500 złotych.

4 maja br. do nowotarskiej komendy zgłosiła się kobieta, która oferowała do sprzedaży ubrania na popularnym serwisie ogłoszeniowym. Wczoraj ze sprzedającą skontaktowała się osoba zainteresowana kupnem. Po wymianie kilku wiadomości tekstowych na popularnym komunikatorze WhatsApp, kobieta weszła w przesłanego linka, aby otrzymać płatność za wystawione ubrania. W dalszej kolejności postępowała zgodnie z instrukcją, wpisując wymagane dane m.in. numer karty i kod CRV.  Po chwili otrzymała wiadomość sms, że z jej konta za pomocą BLIK-a wypłacono 1 500 złotych. 

Apelujemy o ostrożność podczas internetowych transakcji

Przestrzegamy przed wchodzeniem w wiadomości mailowe i linki przesłane z nieznanego źródła. Chrońmy wszelkie hasła, loginy i numery PIN. Pamiętajmy, że oszuści nie odpuszczają i szukają kolejnych, nowych sposobów wyłudzenia pieniędzy.
Autor: oprac.red.
Źródło: KPP Nowy Targ
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij