Most na Zawodziu przejezdny

Fot. Arch. UMiG Szczawnica 2014.06.25 18:28 / news / czytano 3443 / opinie 0

Wykonanie tymczasowej przeprawy mostowej o tonażu do 3,5 tony kosztowało szczawnicki urząd blisko 90 tysięcy złotych.

Podczas majowej powodzi doszło do podmycia prawej podpory mostu przez wezbrane wody powodziowe Grajcarka, w wyniku którego nastąpiło jednostronne zerwanie mostu i przerwanie przeprawy mostowej w ciągu komunikacyjnym drogi dojazdowej do ul. Zawodzie. Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności związanych z zaistniałą katastrofą budowlaną, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Nowym Targu przy udziale Komendanta Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej, wydał decyzję wprowadzającą zakaz użytkowania obiektu mostowego na potoku Grajcarek i nałożył na burmistrza obowiązek dokonania skutecznych zabezpieczeń przed dostępem do obiektu osób postronnych. Od tergo czasu dojazd dla mieszkańców oraz ich gości udostępniony został ścieżka pieszo-rowerową, co niejednokrotnie nie znalazło zrozumienia wśród spacerujących.

Tymczasowe awaryjne korzystanie z przeprawy jest możliwe do czasu wykonania nowego obiektu mostowego przewidzianego do realizacji w oparciu o uzyskane pozwolenie na budowę.

- Cieszę się, że w tak szybkim tempie udało się nam uzyskać niezbędną dokumentację techniczną oraz wymagane pozwolenia na wykonanie tymczasowej przeprawy. Większość robót powinno wykonać RZGW, jako zarządca ponosząc koszty finansowe, jednak ich brak oraz zbyt długie procedury które przedstawiali zmusiły nie do szybkiej reakcji w tej sprawie, lecz niestety na koszt miasta. Teraz, jak mieszkańcy mają już dojazd do domów zajmę się odzyskiwaniem pieniędzy od właściwego zarządcy rzeki, którym jest RZGW - podkreśla Grzegorz Niezgoda burmistrz Szczawnicy. 

Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Arch. UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij