Nielegalne połowy ryb w Parku

2021.04.07 15:10 / news / czytano 325 / opinie 0

22-letni wędkarz łowił ryby na terenie Pienińskiego Parku Narodowego, co zgodnie z Ustawą o ochronie przyrody jest zabronione i zagrożone karą aresztu lub grzywny.

Policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem natrafili w Szczawnicy na wędkarza, który łowił ryby na terenie parku narodowego pomimo zakazu. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy porzucił wędkę, torbę wędkarską  i szybkim krokiem zaczął oddalać się z miejsca połowu. Dopiero na wyraźne polecenie policjantów się zatrzymał.

Wędkarzem okazał się 22-latek z powiatu nowosądeckiego. W torbie porzuconej na brzegu funkcjonariusze znaleźli akcesoria wędkarskie i zapakowaną do reklamówki złowioną wcześniej rybę. Wędka wraz z akcesoriami zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy, a ryba została przekazana pracownikowi Pienińskiego Parku Narodowego.

Zgodnie z Ustawą o ochronie przyrody, połów ryb na terenie parku narodowego jest zabroniony i zagrożony karą aresztu lub grzywny. W sprawie nielegalnego połowu ryb prowadzone są czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie. Dodatkowo 22-latek odpowie za używanie słów nieprzyzwoitych z art. 141 kw.

Autor: oprac.red.
Źródło: KPP Nowy Targ
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij