O Szczawnicy podczas zebrania Małopolskiej Organizacji Turystycznej

Fot. Arch. UM 2017.05.26 19:22 / news / czytano 2012 / opinie 0

22 maja br. w przepięknej scenerii foyer krakowskiego Teatru im. Słowackiego odbyło się zebranie sprawozdawcze Małopolskiej Organizacji Turystycznej. W imieniu Burmistrza Grzegorza Niezgody Miasto i Gminę Szczawnica reprezentował sekretarz – Tomasz Ciesielka.

Otwierając zebranie prezes a zarazem marszałek województwa małopolskiego - Leszek Zegzda, zaprezentował sprawozdanie z działalności stowarzyszenia za ostatni rok. MOT rzesza 143 członków, w tym 45 jednostek samorządu terytorialnego, 48 osób prawnych i prowadzących działalność gospodarczą,  39 stowarzyszeń i fundacji, 2 wyższe uczelnie zawodowe oraz 4 osoby fizyczne.
 
Według statystyk Małopolskę odwiedziło w 2016 r. 14 mln 900 tys. turystów, z czego 3 mln 200 tys. zza zagranicy i jest to wzrost w stosunku do 2015 r. o 6,9 %. Najwięcej gości zagranicznych przyjechało z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Włoch, Portugalii oraz Hiszpanii. Natomiast najliczniejsi turyści krajowi pochodzili ze Śląska, Mazowsza, Podkarpacia, Pomorza, Dolnego Śląska i Wielkopolski.
 
Za największe wydarzenie w Szczawnicy w ubiegłym roku, w której MOT brał udział, było rozpoczęcie sezonu turystycznego w Małopolsce. Przy tej okazji  23 kwietnia  2016 r. upieczona została najdłuższa szarlotka na świecie, wpisana później do Księgi Rekordów Guinnessa oraz odbył się koncert zespołu Lombard świętującego swoje 35. lecie. Marszałek Zegzda bardzo miło wspominał to wydarzenie, prezentując zebranym liczne zdjęcia z tego wydarzenia.
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Arch. UM
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij