Piękne ogrody w Gminie Szczawnica nagrodzone

Fot. AS 2015.10.30 21:17 / news / czytano 3150 / opinie 0

Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Szczawnicy, zorganizowanej 29 października, ogłoszono wyniki konkursu na najpiękniejsze ukwiecenie posesji.

Nagrody przyznawano w dwóch kategoriach - najpiękniejszy ogród i ukwiecenie balkonu.

Nagrodzeni w kat. ogródki:

I – Zofia i Michał Pojedyńcowie

II – Krystyna i Roman Mastalscy

III – Anna i Kazimierz Lepakowie

Nagrodzeni w kat. balkony:

I – Jadwiga Zarotyńska

II – Maria i Ludwik Ciesielkowie

III - Rozalia Szczepaniak

Gratulacje uczestnikom konkursu składali burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda oraz przewodniczący Rady Miejskiej Kazimierz Zachwieja.

Do konkursu zgłoszono 26 obiektów. Oceniała je komisja w składzie: przedstawiciel Rady Miejskiej Marian Dziedzina-Wiwer, członek Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych Krzysztof Błażusiak, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Piotr Gąsienica, pracownice Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica Janina Mastalska i Urszula Korus.

Oceniano dobór kwiatów, różnorodność, ilość roślinności i pomysłowość ich aranżacji. Konkurs na najpiękniejsze ukwiecenie posesji jest w Szczawnicy organizowany co roku. Nagrodą dla zwycięzców są zwykle nieduże, kilkuset złotowe kwoty pieniężne. W zimie, adekwatnie do lata, organizowany jest konkurs na najpiękniejsze oświetlenie świąteczne.

Autor: AS
Zdjęcia: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij