Pieniński Oddział Związku Podhalan z nowym prezesem

Fot. Anna Szczepaniak 2014.10.15 09:33 / news / czytano 3869 / opinie 0

W minioną sobotę, 11 października br. w restauracji „Halka” odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan, podczas którego podsumowano minione trzy lata działalności oddziału oraz wybrano nowe władze na kolejną, trzyletnią kadencję.

Dotychczasowy prezes szczawnickiego oddziału Tomasz Słowik przedstawił sprawozdanie z działalności zarządu za ostatnią kadencję, a następnie po udzielonym zarządowi absolutorium podziękował wszystkim członkom za współpracę i podejmowane działania na rzecz rozwoju stowarzyszenia. Swoim najbliższym współpracownikom oraz instytucjom, które na przestrzeni minionych trzech lat okazywały wsparcie i pomoc Pienińskiemu Oddziałowi wręczył okolicznościowe dyplomy i podziękowania. Ustępujący prezes podkreślił, że w trakcie ostatniej kadencji udało się nawiązać dobrą współpracę z organizacjami i instytucjami z terenu miasta i gminy. Szczególne podziękowania skierował między innymi do Burmistrza Szczawnicy – Grzegorza Niezgody, który od lat wspiera działalność oddziału, wręczając burmistrzowi statuetkę „Zasłużony dla Kultury Pienińskiej”.

Burmistrz – Grzegorz Niezgoda, wspólnie z przedstawicielami Rady Miejskiej będącymi jednocześnie członkami Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan podziękował kończącemu kadencję prezesowi za lata dobrej współpracy. - W imieniu własnym oraz Władz Samorządowych Miasta i Gminy Szczawnica, pragnę wyrazić podziękowania oraz złożyć wyrazy uznania za wieloletnią działalność na rzecz utrwalania i propagowania kultury i tradycji górali pienińskich, a także podziękować za udaną współpracę i pomoc jaką niejednokrotnie okazywał Pan dla lokalnych przedsięwzięć – powiedział w wystąpieniu Burmistrz.

Zgodnie z przyjętym programem spotkania kolejnym, a zarazem najistotniejszym, punktem obrad były wybory nowego prezesa. Jedynym, zgłoszonym ze sali kandydatem okazała Elżbieta Wiercioch dotychczasowa Wiceprezes Oddziału, której kandydaturę poparło w tajnym głosowaniu 64 członków na 67 obecnych (trzy głosy były nieważne).

Nowo wybrana prezes podziękowała zebranym za okazane poparcie i zapewniła, że w swej działalności kontynuować będzie dotychczasowe zamierzenia Oddziału będąc jednocześnie otwartą na wszelkiego rodzaju współpracę.

Podczas zebrania wybrano także nowy zarząd - jeszcze bez podziału na funkcje oraz członków komisji rewizyjnej, gospodarczej oraz komisji kultury i sportu, a także delegatów na Zjazd Związku Podhalan.
Autor: Anna Szczepaniak
Źródło: UMiG Szczawnica
Zdjęcia: Anna Szczepaniak
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij