Plac zabaw przy szkole otwarty dla mieszkańców

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2018.07.31 12:15 / news / czytano 1820 / opinie 0

Otwieranie placów zabaw i boisk, funkcjonujących przy szkołach i przedszkolach nie jest niestety w Polsce powszechne. Od kilku dni najmłodsi mieszkańcy ulicy Biały Potok w Krościenku mogą korzystać z placu zabaw otwartego do godziny 19.00.

O otwarcie w godzinach po zamknięciu punktu przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 wnioskował na prośbę mieszkańców radny Józef Błażusiak. Prośba była wcześniej już kilkakrotnie kierowana do wójta gminy. Podczas ostatniej sesji rady, która odbyła się w połowie lipca wójt Jan Dyda zapewnił, że plac zabaw zostanie niebawem otwarty dla mieszkańców.

Od 29 lipca na wejściu pojawiła się kartka informująca o tym, że z placu zabaw korzystać mogą dzieci do lat 12. Warto pamiętać, że dyrektor szkoły nie ponosi odpowiedzialności za osoby przebywające na palcu po zakończeniu zajęć przedszkolnych. Ponadto należy przestrzegać zasad BHP, regulaminu znajdującego się na placu i pamiętać o tym, że plac zabaw jest monitorowany, a zamontowane kamery zapewniają stały dozór w celu uniknięcia dewastacji sprzętu.


Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij