Porozumienie podpisane - podtrzymanie tradycji, ochrona dziedzictwa kulturowego to najważniejsze założenia

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2016.05.23 22:02 / news / czytano 3286 / opinie 0

Lajkonika w Krościenku chyba do ostatniej soboty jeszcze nie było. Wraz z nim Gminę Krościenko odwiedzili członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Łuczanowic oraz Stowarzyszenia Armatorów i Inwestorów Dorzecza Wisły. Było po krakowsku i po góralsku.

21 i 22 maja Gmina Krościenko nad Dunajcem gościła Stowarzyszenie Przyjaciół Łuczanowic na czele z  prezesem Mieczysławem Rutką oraz Stowarzyszenie Armatorów i Inwestorów Dorzecza Wisły z siedzibą w Krakowie na czele z prezesami Marcinem Królczykiem i Maciejem Derelą. Wojewodę Małopolskiego  w czasie sobotniego  spotkania reprezentował Aleksander Staszczyk, który odczytał list wojewody Józefa Pilcha skierowany do wójta i mieszkańców gminy.
 
Sobotnie spotkanie swoim udziałem zaszczyciła Anna Paluch poseł na Sejm RP, oraz Jan Komorek -radny powiatowy. Prezesi Stowarzyszeń wspólnie z wójtem Janem Dydą podpisali porozumienie o współpracy w następujących dziedzinach: podtrzymywanie bogatej tradycji Województwa  Małopolskiego, ochronę dziedzictwa kulturowego, kultywowani i dbanie o tradycję ludową i patriotyzm wśród młodzieży, dążenie do pozostawienia przyszłym pokoleniom wyrobu ludowego godnego partnerów, promocję, ochronę środowiska, oświatę, kulturę, sport i turystykę.
 
W czasie spotkania pamiątkowe medale „100-lecia Bulwarów Wisły w Krakowie” oraz nadanie tytułu „Przyjaciela Polskich Rzek” otrzymali: Pani Anna Palucj , Pan Jan Komorek, Pan Ryszard Wojtarowicz, Pan Jan Dyda, Pani Maria Wasowicz, Pan Tomasz Gabryś, Pani Danuta Kwater, Pan Mieczysław Rutka, Pan Krzysztof Karolczyk, Pani Anna Gajda, Pan Krzysztof Waksmundzki, Pan Łukasz Końcanda.

W czasie pierwszego takiego spotkania panie ze Stowarzyszenia Kobiet Pienińskich przygotowały degustację potraw regionalnych. Na scenie wystąpił dziecięcy zespół regionalny „Małe Pieniny”, Orkiestra Dęta OSP, wspólnie 
zespoły „Pieniny” i „Krościeńcany”. Był też występ Krakowiaków.
 
W niedzielę goście w pięknych krakowskich strojach uczestniczyli we Mszy św. potem zwiedzili Krościenko nad Dunajcem, a w drodze powrotnej zamek w Niedzicy. Na delegację promująca  Gminę Krościenko nad Dunajcem w Łuczanowicach oczekują 14.sierpnia.
Źródło: UG Krościenko n.D
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij