Przedszkole-Ochronka poświecona przez biskupa

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2016.10.09 10:45 / news / czytano 6375 / opinie 0

Otwarta w Krościenku n.D we wrześniu br. ochronka parafialna, została w sobotnie popołudnie poświęcona przez biskupa tarnowskiego ks. Andrzeja Jeża.

W nowym obiekcie zgromadziły się dzieci uczęszczające do Ochronki wraz z opiekunami tj. siostrami zakonnymi i wychowawczyniami świeckimi, jak również księża z miejscowej parafii oraz władze samorządowe i mieszkańcy.

Ks. bp dr Andrzej Jeż przybył na miejsce wraz z biskupem pomocniczym ks. dr Wiesławem Lechowiczem. W słowach skierowanych do zgromadzonych podkreślił, że z sentymentem wraca do Krościenka, a dzieci które kiedyś przygotowywał do sakramentu komunii, bierzmowania dzisiaj przyprowadzają do nowego przedszkola już swoje dzieci (bp Jeż był wikariuszem w Krościenku - przyp. red.).

- Jest to wyjątkowa ciągłość ochronki, cieszymy się że mamy ten nowy obiekt i że następne pokolenie krościenczan, i nie tylko, bo dzieci tutaj są z całej okolicy, będzie miało właśnie tutaj miejsce bezpieczne wchodząc w relację z Bogiem, innymi ludźmi, ujawniając piękno swoich charakterów - mówił biskup.

Spotkanie z księżmi biskupami uświetnił śpiew i recytacja wierszy w wykonaniu najmłodszych wychowanków ochronki.

 

 

 

Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij