Romowie są wśród nas

2015.05.01 10:46 / news / czytano 3510 / opinie 0

Gmina Krościenko  rozpoczyna realizację projektu pn: "Romowie są wśród nas - zajęcia integracyjno-edukacyjne z tańca, śpiewu, gwary oraz kultywowanie tradycji romskiej wśród społeczności lokalnej". 

Na ten cel gmina pozyskała dotacje w wysokości 38 tys. zł w ramach Programu Integracji Społeczności Romskiej w Polsce na lata 2014-2020.

Celem projektu jest  integracja dzieci i ich rodzin, zwiększenie wiedzy o kulturze i narodowości romskiej wśród dzieci i młodzieży nie-romskiej oraz zwiększenie szacunku wobec innych kultur i narodowości, kształtowanie postawy tolerancji.

Projekt  polega na zorganizowaniu zajęć edukacyjno-kulturalnych z zakresu nauki tańca, śpiewu, gwary oraz przybliżenia obrzędów romskich dla  dzieci romskich  oraz  dzieci nie - romskich z terenu gminy Krościenko. Zajęcia  będą miały  charakter integracyjny i prowadzone będą przez uzdolnionego muzycznie Roma, który posiada umiejętności muzyczne. 

W ramach projektu przewidziano  także  zakupić stroje romskie i góralskie oraz  utworzyć dziecięcy zespół, który będzie reprezentował folklor góralski i romski.

Będzie to pierwszy tego typu zespół dziecięcy składający się z dzieci romskich i nie romskich na terenie gminy Krościenko. Mamy nadzieje ze występy artystyczne  mieszanego  dziecięcego zespołu na imprezach lokalnych, będą  miały duży efekt promocyjny  nie tylko dla gminy ale przede wszystkim dla fundatora  projektu tj. Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.
Autor: Krystyna Kubik
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij