Strażacy zapraszają do zwiedzania remiz - Akcja Bezpieczne Wakacje 2015

Fot. 2015.06.17 11:55 / news / czytano 2609 / opinie 0

W powiecie nowotarskim, z myślą o dzieciach wypoczywających w sposób zorganizowany poza miejscem zamieszkania jak i niekorzystających z tej formy wypoczynku, pozostających w domach, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu organizuje akcję zwiedzania strażnic PSP pn.:„Bezpieczne wakacje 2015”.

- Proponujemy dzieciom i młodzieży zwiedzanie jednostek ratowniczo – gaśniczych, w czasie, którego będą miały możliwość zapoznania się ze sprzętem i wyposażeniem jednostek PSP, prowadzoną działalnością ratowniczo-gaśniczą, a także codzienną służbą strażaka - mówi mł. bryg. Piotr Krygowski Oficer Prasowy KP PSP Nowy Targ.
 
Dzieci będą mogły również dowiedzieć się jak uniknąć zagrożeń wakacyjnych, jak się zachować w sytuacji zagrożenia i powstania pożaru czy innego niebezpiecznego zdarzenia, jak się bezpiecznie ewakuować z budynku. Wskazane w trakcie wizyty pytania do strażaków oraz aparaty fotograficzne do robienia zdjęć.
 
Chętnych do skorzystania z naszej oferty i ustalenia zasad i terminu zwiedzania prosimy o kontakt telefoniczny lub osobisty z najbliższą jednostką ratowniczo-gaśniczą PSP. Nr telefonów poniżej.
 
JRG Nowy Targ, 
Ludźmierska 111 
(0-18) 261-09-93 
(0-18) 266-70-89 
Osoba Odpowiedzialna – D-ca JRG mł. bryg. Janusz Barnaś 

JRG Rabka-Zdrój 
Piłsudskiego 2a 
(0-18) 267-64-00 
(0-18) 267-64-10 
Osoba Odpowiedzialna – D-ca JRG st. kpt. Jacek Fic. 

Jednocześnie informujemy, że na stronie Komendy Głównej PSP (www.kgpsp.gov.pl) w zakładce: Porady/Dzieci można znaleźć wiele ciekawostek na tematy bezpiecznej zabawy podczas wakacji i nie tylko. 
Autor: Oprac. red.
Źródło: KP PSP Nowy Targ
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij