Szczawnica: Dwa dni kiermaszu

Fot. Magda Wojtarowicz 2024.03.23 16:51 / news / czytano 437 / opinie 0

W Szczawnicy przy ulicy Zdrojowej trwa Kiermasz Wielkanocny. To pierwsze tego typu wydarzenie zorganizowane przed Wielkanocą.


Dwudniowe wydarzenie przyciągnęło wielu mieszkańców Szczawnicy oraz kuracjuszy.  Na odwiedzających czekały kolorowe stroiki, palmy wielkanocne, kurczaczki, zające i nie tylko. Swoje stoiska mają Koło Gospodyń Wiejskich z Jaworek, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. prof. J.Tischnera, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Szczawnicy, Pieniński Oddział Związku Podhalan oraz lokalni przedsiębiorcy i artyści. Nie zabrakło smakowitych ciast i potraw regionalnych.

W sobotę na najmłodszych czekały atrakcje w postaci wielkanocnego zajączka, warsztaty wielkanocne - dekorowanie pisanek, kartek świątecznych, wielkanocnych zawieszek, warsztaty przypinkowe, konkursy, quizy i łamigłówki. 

W niedzielę kiermasz rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa do godziny 14:00. W programie Pienińska Czytanka - czyli o tym jak się raz w Pieninach legenda spotkała z historią i co z tego wynikło -  posłuchajcie sami w niedzielę o godzinie 13:00. 

Zapraszamy do odwiedzenia Szczawnicy, aby wspólnie cieszyć się atmosferą świąt!

Autor: oprac.red.
Zdjęcia: Magda Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij