Szczawnica: Narodowe Święto Niepodległości

Fot. Arch. FB Grzegorza Niezgody 2022.11.12 07:59 / news / czytano 546 / opinie 0

Uroczystości w Szczawnicy dla upamiętnienia powrotu Polski na mapę świata po 123 latach zaborów rozpoczęły się na starym placu kościelnym. 

Mieszkańcy Szczawnicy wraz z władzami samorządowymi Miasta i Gminy Szczawnica, przedstawicielami instytucji, lokalnych stowarzyszeń, szkół oraz przedszkoli zgromadzili się na starym placu kościelnym, przy pomniku, by oddać hołd wszystkim, którzy walczyli za Ojczyznę.
Po odczytaniu przemówienia burmistrz Szczawnicy złożył wiązankę pod Pomnikiem Poległych Szczawniczan. Hołd złożyli także przedstawiciele: Rady Miejskiej w Szczawnicy, Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Szczawnicy, Pienińskiego oddziału Związku Podhalan, Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczawnicy, Zespołu im. Jana Malinowskiego w Szczawnicy, Nadleśnictwa Krościenko, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Sekcja ze Szczawnicy, Pienińskiej Szkoły Branżowej, Centrum Kształcenia i Wychowania OHP, Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego o. Szczawnica, Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczawnicy, Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczawnicy, Szkoły Podstawowej w Szlachtowej, Miejskiego Przedszkola Publicznego w Szczawnicy, Niepublicznego Przedszkola Sióstr Służebniczek, Akcji Katolickiej, Pienińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku n.D, Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Uzdrowiska Szczawnica S.A.

Uroczystości uświetnił montaż słowno–muzyczny wykonany przez uczniów ze szczawnickich szkół. Następnie członkowie szczawnickiego oddziału Związku Podhalan odczytali Apel Poległych, po którym wraz z pocztami sztandarowymi i orkiestrą dętą, wszyscy zgromadzeni udali się do kościoła parafialnego na uroczystą Mszę Świętą za Ojczyznę koncelebrowaną przez księdza proboszcza Tomasza Kudronia.

Obchody przy Pomniku Poległych na starym placu kościelnym poprowadził Sekretarz Miasta i Gminy Szczawnica – Tomasz Ciesielka.
Źródło: FB Grzegorza Niezgody
Zdjęcia: Arch. FB Grzegorza Niezgody
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij