Sztaby w Szczawnicy i Krościenku podsumowały akcję WOŚP

Fot. Józef Szałwia, Arch. MOK 2015.01.11 21:17 / news / czytano 4082 / opinie 2

W sumie z obu sztabów konto fundacji Jurka Owsiaka podczas tegorocznego 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zasili około 15 tysięcy złotych.

Od samego rana 19 wolontariuszy w Szczawnicy, Jaworkach, Szlachtowej i 29 ze sztabu w Krościenku n.D kwestowało podzas ogólnopolskiej akcji WOŚP. Szczawnicki sztab nazbierał ponad 5176 złotych, krościeński ponad 9400 złotych, 8 dolarów oraz 13 Euro.


Szczawnicki Miejski Ośrodek Kultury na swoim profilu na Facebooku podsumował akcję: - Liczyliśmy, liczyliśmy i policzyliśmy. Hurrrra! A oto oficjalny komunikat Szczawnickiego Sztabu XXIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

Na ulicach Szczawnicy, Jaworek i Szlachtowej kwestowało 19 wolontariuszy z Gimnazjum Publicznego i Pienińskiej Szkoły Zawodowej. Wolontariusze w sumie zebrali do swoich puszek kwotę 4 814.32 zł.Najwięcej pieniędzy znalazło się  w puszkach: Dominiki Słowik - 496.12,zł, Aleksandry Lewoniec - 467.09 zł, Magdaleny Ciesielki - 426.32 zł.

Kwoty ponad 400 zł w swoich puszkach miały także: Magdalena Hendel i Agnieszka Klimczak. Dziewczyny górą!
 
Dodając do kwoty z puszek, kwotę z aukcji gadżetów, tj. 362.50 zł wyszło nam, że szczawniczanie i goście kurortu zasilili konto WOŚP kwotą 5 176.82 zł!

Szefową sztabu szczawnickiego była Ewelina Borzęcka (pracownik Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy).

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim - Wolontariuszom oraz Darczyńcom - w imieniu potrzebujących dzieci i osób starszych. Wierzymy, że pieniądze te zostaną dobrze spożytkowane.
 
W sztabie w Krościenku wolontariusze to uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II, Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek oraz Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego. Szefem sztabu był dyrektor Gminnego Centrum Kultury Józef Szałwia, w komisji zasiadały: Zofia Krępa, Elżbieta Wójcik, Urszula Waksmundzka oraz Iwona Jankowska.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i osobom, które wsparły WOŚP. Dziękuję młodzieży za zaangażowanie i chęć pracy na rzecz Orkiestry. Cieszy fakt, że już dzisiaj ta sama młodzież zapowiedziała, że możemy na nich liczyć również za rok - mówi Józef Szałwia i dodaje, że młodzież zrzeszona w krościeńskim sztabie kwestowała nie tylko na terenie Gminy Krościenko, część tych osób zbierała pieniądze w miejscu swojego zamieszkania, jak na przykład w Ochotnicy, czy Tylmanowej.
Autor: Oprac. red.
Źródło: MOK, GCK
Zdjęcia: Józef Szałwia, Arch. MOK
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

cienkie bolki2015.01.12 20:01
w tamtym roku uzbierano 11.500 zł kolejna porażka ha ha a ile dał doradca wójta od lachów , który w ramach oszczędności budżetu zarabia ok. 7 tys. ha ha ale to podobno kuzyn p.wójtowej ha ha
zawiedziona-zaskoczona2015.01.11 21:01
W Tylmanowej????proszę podać w jakim konkretnie miejscu i godzinie bo jakoś wolontariuszy nie było widać:( i to niestety już nie pierwszy rok:(a szkoda bo sama chętnie zawsze ,,zasilałam,,puszkę.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij