Tylmanowa: Przebudowa skrzyżowania na rondo

Fot. 2024.03.02 15:52 / news / czytano 540 / opinie 0

Przebudowa skrzyżowania na drodze wojewódzkiej 969 w miejscowości Tylmanowa z drogą gminna rozpocznie się w tym roku. Głównym zadaniem będzie zmiana krzyżówki starego typu na nowoczesne rondo, które usprawni ruch jak i zwiększy bezpieczeństwo w tym newralgicznym miejscu. 

Budowa ronda na skrzyżowaniu dróg: wojewódzkiej nr  969 i powiatowej na osiedlu Rzeka w Tylmanowej to inwestycja niezwykle ważna, nie tylko dla zmotoryzowanych turystów poruszających się w regionie, ale i dla lokalnych mieszkańców, głównie gminy Ochotnica Dolna.
 
- Dokumentacja jest kompletna i gotowa. Niestety w trakcie procedowania wszelkich niezbędnych pozwoleń i uzgodnień w tej sprawie   zgłoszono odwołanie, jeśli chodzi o decyzję gminy w tej sprawie. Ale ostatecznie odwołanie zostało częściowo odrzucone i po podziale działek na których ma powstać rondo, decyzja wydana przez gminę Ochotnica Dolna została podtrzymana. Nic więc już nie stoi na przeszkodzie abyśmy złożyli wniosek o ZRID, potem wyłonili wykonawcę przebudowy skrzyżowania w Tylmanowej i na jesieni bieżącego roku rozpoczęli prace - mówi Katarzyna Węgrzyn-Madeja dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.
Autor: oprac.red.
Źródło: malopolska.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij