W weekend biegowe święto w Szczawnicy

Fot. 2024.04.14 12:19 / news / czytano 342 / opinie 0

W dniach 19-21 kwietnia odbędzie się 11. edycja Pieniny Ultra-Trail® w Szczawnicy. 

Uczestnicy zmierzą się na 7 trasach od 6,5 do 96 kilometrów. W trakcie wydarzenia rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w biegach górskich na 3 dystansach. Biegi należą do Pucharu - Europe Trail Cup, a w tym roku gościć będą uczestników z aż 22 krajów. Partnerem Strategicznym wydarzenia zostało Województwo Małopolskie. 

Biegi rozpoczną się już w piątek 19 kwietnia o godzinie 16:00 od 6,5-kilometrowego biegu z Tylmanowej na Lubań, który ma rangę Mistrzostw Polski w Biegu Górskim Vertical. 

W sobotę zostanie rozegranych kolejnych 6 dystansów. Już o 1:00 w nocy ze Szczawnicy wystartują uczestnicy 96-kilometrowego Niepokornego Mnicha, przemierzając Gorce, Beskid Sądecki oraz Małe Pieniny. O godzinie 6:00 ruszą za nimi uczestnicy 65-kilometrowego Dzikiego Gronia, o 7:00 wystartują biegacze 34-kilometrowych Żwawych Wierchów, a o 9:00 biegnący na kultowym już dystansie Wielkiej Prehyby, liczącym 44 kilometry. Jednocześnie będą to Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim Short Trail.

W międzyczasie o 8:30 z Parkingu pod Durbaszką wystartuje 20-kilometrowy dystans Chyża Durbaszka, mający rangę Mistrzostw Polski w Biegu Górskim Mountain Classic. Na zakończenie sobotnich zmagań o 17:00 również z Parkingu pod Durbaszką wyruszy 11-kilometrowy Hardy Rolling.

Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij