Wójt Gminy Krościenko n/D przyznał stypendia sportowe

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.12.20 15:59 / news / czytano 6207 / opinie 0

Dzisiaj przed południem kajakarze górscy z Krościenka nad Dunajcem podpisali umowy, dzięki którym w 2014 roku ich konta zasilone zostaną środkami finansowymi.

Stypendia sportowe otrzymali zawodnicy osiągający w bieżącym roku wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym. Na rok 2014 w budżecie krościeńskiej gminy znalazło się w sumie 16200 złotych na ten cel. W 2013 roku jedyną dyscypliną sportu, w której Krościeńczanie osiągali wysokie wyniki sportowe było kajakarstwo górskie. Nie dziwi fakt, że w 2014 roku to właśnie dla kajakarzy górskich przeznaczono całą kwotę. 
 
Dzisiaj o godzinie 10.00 miało miejsce podpisanie umów przez Wójta Gminy Stanisława Gawędę oraz stypendystów oraz ich oficjalne wręczenie. Stypendia, których miesięczna kwota wynosie 300 złotych otrzymywać będą bracia Brzezińscy Andrzej i Filip oraz Dariusz Chlebek. 200 złotych co miesiąc zasili budżet Jakuba Brzezińskiego, 150 złotych Patryka Brzezińskiego, a 100 złotych Damiana Potaśnika.
 
- Jesteście tymi, którzy reprezentują naszą gminę w kraju i na arenie międzynarodowej. Gratuluję Wam dobrych wyników. Pieniądze, które będziecie otrzymywać może nie są duże, ale mam nadzieję, że zasilą w jakimś stopniu Wasz budżet - mówił włodarz gminy przed podpisaniem umów.
 
Podczas krótkiego spotkania kajakarze zostali zapewnieni, że przystań kajakowa w Krościenku n/D przy ul. Zdrojowej jest już zaprojektowana i będzie wkrótce wybudowana od nowa. Teren, na którym znajduje się przystań została przekazana Spółdzielczemu Klubowi Sportowemu Sokolica, który otrzymał od gminy na opracowanie dokumentacji nowej przystani 10 tysięcy złotych.
Autor: CR
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij