WOŚP 2014. Kilkudziesięciu wolontariuszy zbiera do puszek

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2014.01.12 14:28 / news / czytano 3040 / opinie 0

W Gminie Czorsztyn, Krościenko n/D oraz w Szczawnicy kwestuje kilkudziesięciu wolontariuszy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziś wielki finał akcji.

Młodzież wyposażona jest w kolorowe orkiestrowe puszki i identyfikatory. Tradycyjnie, kwesta pieniędzy, odbywa się pod kościołami w regionie, wyciągami narciarskimi, dużymi sieciami handlowymi oraz w centrum miejscowości. 

Wolontariusze biorący udział w tegorocznym finale to gimnazjaliści oraz młodzież szkół średnich. Osoby, które nie mają ukończone 16 lat muszą mieć do pomocy osobę dorosłą. 

Każdy wolontariusz może zakończyć zbiórkę w dowolnym momencie. Po przekazaniu puszki do właściwego sztabu WOŚP jej zawartość zostanie przeliczona. Wolontariusz otrzymuje wówczas kupon rozliczeniowy, na którym podana jest zebrana przez niego suma pieniędzy. 

Od godziny 16.00 w Mizernej w Remizie OSP rozpoczną się występy i koncerty a o 20.00 puszczone zostanie światełko do nieba.
Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij