Zaszalay w Pieninach - Wskazówka w ramach gry ulicznej

Fot. 2016.06.07 09:48 / news / czytano 3889 / opinie 0

Rok 2016, w związku z 140 rocznicą śmierci Józefa Szalaya – twórcy Uzdrowiska, został w Szczawnicy ogłoszony Rokiem Szalayowskim. Przez cały rok odbywają się w mieście uroczystości i imprezy. W czerwcu przeprowadzana jest gra miejska Zaszalay w Pieninach, której Regulamin i wszelkie szczegóły znajdują się na stronie www.zaszalay.pl.

Podajemy wskazówkę nr 3

Napięcie rośnie! Śledczy deptają po piętach sprawcom zuchwałego napadu w Szczawnicy na skarb Szalayowski. Udało im się otoczyć zbiegów w ruinach Zamku św. Kingi w Pieninach. Doskonale wyszkoleni komandosi przypuścili atak z powietrza. Nie zdążyli! Złodzieje skorzystali z tajnego przejścia lochami zamku, biegnącymi przez góry, a dalej pod lustrem Jeziora Czorsztyńskiego i musieli wyjść w okolicy Zamku Dunajec w Niedzicy. Złoczyńcy zaczęli swoistą „zabawę” ze służbami porządkowymi. Pozostawili na jezdnie tuż przed zamkiem napis:

„OKSIWZAN OGEJ”

Następne wieści dotyczące przebiegu sprawy w czwartkowym wydaniu Tygodnika Podhalańskiego oraz na stronie www. 24tp.pl.

Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij