Zmarł Zdzisław Soliwoda. Nauczyciel, radny, społecznik

Fot. 2016.01.20 16:47 / news / czytano 5812 / opinie 0

Nauczyciel, krościeński radny, pasjonat gry w szachy, społecznik. Zdzisław Soliwoda zmarł we wtorek 19 stycznia w wieku 47 lat.

Był radnym, nauczycielem historii i muzyki, uczył w krościeńskich szkołach. Wcześniej pełnił funkcję kierownika Gminnego Centrum Kultury w Krościenku.

Swój czas prywatny poświęcał  na organizowaniu turniejów szachowych dla dzieci i młodzieży. Wkładał w to całe swoje serce i pisał relacje prasowe z organizowanych zawodów. Przez ostatnie lata będąc radnym przekazywał swoją dietę radnego na nagrody dla dzieci i młodzieży grającej w szachy. Na bieżąco współpracował z naszą redakcją pisząc rzetelnie o tym, co działo się w regionie. 

Odszedł po ciężkiej chorobie. Termin uroczystości pogrzebowych nie jest jeszcze znany.





Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij