II Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP (Szczawnica 12-13.07.2014)

Fot. 2014.07.07 09:28 / imprezy / czytano 5929

Organizatorzy II Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowo-Pożarniczej Strażaków OSP, serdecznie zapraszają  na  zawody jednostki OSP, kibiców i sympatyków straży pożarnej wraz z rodzinami.

Olimpiada odbędzie się w dniach 12 i 13 lipca 2014 roku (sobota-niedziela) w Szczawnicy, woj. małopolskie na placu przy dolnej stacji PKL.
 
Podobnie jak w poprzedniej edycji klasyfikacja zawodników będzie drużynowa. Na zawody zgłaszają się drużyny z całej Polski, więc jest to doskonała okazja dla jednostek OSP z woj. małopolskiego do rywalizacji z nimi na arenie sportowej. Regulamin i punktacja utworzona jest przez organizatorów na potrzeby Olimpiady. W ciągu dwóch dni 5-osobowe drużyny strażackie będą  zmagały się z różnymi konkurencjami  takimi  jak: bieg po równoważni ruchomej i stałej, przeciąganie samochodu terenowego, przerzucanie opony samochodu ciężarowego, slalom z aparatami powietrznymi czy wężami ssawnymi, sztafeta, bieg z pompą szlamową lub gaśnicami oraz z wieloma innymi zadaniami, które strażacy będą mieli do zaliczenia.

Wiek uczestniczących w zawodach druhów i druhen od 18 lat wzwyż. W tej edycji zawodów Organizatorzy dopuszczają do startu 2 zawodników z danej jednostki OSP w wieku od 16 lat. Można zgłosić zespoły mieszane tj. składające się z druhen i druhów. W przypadku trudności ze zgłoszeniem na zawody pełnego składu, można zgłosić drużynę pod nazwą jednej, składającą się z zawodników z kilku jednostek OSP np. reprezentację gminy lub miejscowości. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 10.07.2014 r.

Przez dwa dni oprócz rywalizacji na arenie sportowej dla uczestników zawodów, kibiców i ich rodzin, publiczności oraz najmłodszych organizatorzy planują dodatkowe atrakcje m. in. występy artystyczne, pokazy sprawnościowe, konkursy dla najmłodszych i dorosłych, degustacje potraw regionalnych, miasteczko strażackie i plac zabaw dla dzieci, góralskie mistrzostwa w jedzeniu kiełbasy na czas, prezentacje sprzętu pożarniczego, policyjnego, GOPR i Straży Granicznej oraz wiele innych.               

Olimpiadę organizują: Dariusz i Zbigniew Tokarscy TOK-BIKE Szczawnica, prezes Christophe Mańkowski THERMALEO Sp. z o.o Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Szczawnica S.A., Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego oraz Urząd Miasta i Gminy Szczawnica.

Więcej informacji o zawodach oraz regulamin, potrzebne druki do pobrania i zgłoszenia na zawody poprzez kontakt mailowy: tokbike1@op.pl lub na stronie http://www.zosprp.malopolska.pl  w aktualnościach. Kontakt tel.: 731 880 083, 696 133 622.

Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij