Aukso - na początek gitara klasyczna

Fot. Magdalena Wojtarowicz 2018.08.15 12:50 / news / czytano 3127 / opinie 0

Ruszyła XIX Letnia Filharmonia AUKSO Pieniny 2018. W koncercie inauguracyjnym wystąpił w poniedziałek solista Waldemar Gromolak i Kwintet Kameralistów AUKSO.

Waldemar Gromolak to wirtuoz gitary klasycznej, uznany i ceniony solista i kameralista. Nieprzerwanie od początku swojej kariery, prowadzi bardzo bogatą działalność artystyczną. Nieustannie występuje z orkiestrami wszystkich filharmonii w Polsce, koncertuje również poza jej granicami. W poniedziałek wystąpił w Dworku Gościnnym w Szczawnicy wraz z Kwintetem Kameralistów Aukso w składzie z Martą Huget-Skibą, Joanną Urbańską-Miksztą, Barbarą Orubą oraz Mirosławem Nowosadem i Jarosławem Samsonem. Wszyscy oni tworzą złożoną i prowadzoną przez wybitnego kameralistę Marka Mosia Orkiestrę Kameralną Miasta Tychy.

Podczas poniedziałkowego koncertu usłyszeć m.in. można było Bolero Napoleona Coste, Tango Domingo Santa Cruz, Tango en Skai Rolanda Dyensa, a także jeden z najsłynniejszych w literaturze skrzypcowej koncert Antonio Vivaldiego Koncert nr 2 g-moll "Lato".

Kolejne koncerty już dzisiaj o 20.00 w restauracji Jazz Bar - recital fortepianowy oraz jutro tj. 16 sierpnia o 20.00 w sali głównej Dworku Gościnnego. Gościem specjalnym będzie Krzysztofem Kobylińskim słynny kompozytor, aranżer i pianista., a także KK PEARLS i AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy. Zapraszamy!


Autor: mw
Zdjęcia: Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij