Barok na Spiszu - zapowiedź koncertów

Fot. 2019.08.09 08:10 / news / czytano 2643 / opinie 0

Gorąca atmosfera lata zapowiada nadejście kolejnej odsłony festiwalu Barok na Spiszu. W tym roku już po raz siódmy będziemy mogli zwiedzić piękne, zabytkowe wnętrza spiskich kościołów, wysłuchać mini wykładu, a przede wszystkim usłyszeć w nich wspaniałą, znakomicie wykonaną muzykę.

W imieniu fundacji Kulturalny Szlak mamy zaszczyt zaprosić na VIII Festiwal Barok na Spiszu. W tym roku będzie to pięć koncertów w Jurgowie, Niedzicy, Nowej Białej Frydmanie i zamku w Niedzicy, tematem przewodnim "Emocje w baroku". Początek już w najbliższą środę 15 sierpnia o godz. 18.30 w kościele św. Sebastiana w Jurgowie. Jak co roku koncerty poprzedzą oprowadzania po kościołach i mini wykłady o prezentowanej muzyce. 
 
PROGRAM FESTIWALU:
15 SIERPNIA 2019, czwartek JURGÓW, kościół św. Sebastiana
18.00 oprowadzanie po kościele (Józef Górka)
18.30 koncert (mini-wykład: )
POD OSŁONĄ NOCY... CZYLI KOBIETA W BIBLII I NIE TYLKO
Overtone (Wrocław)
 
17 SIERPNIA 2019, sobota NIEDZICA, kościół św. Bartłomieja
16.30 oprowadzanie po kościele (Elżbieta Łukuś)
17.00 koncert (mini-wykład: )
SACRUM I EMOCJE
Ensemble del Passato (Poznań)
 
23 SIERPNIA 2019, piątek NOWA BIAŁA, kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej
17.30 oprowadzanie po kościele (ks. Tadeusz Korczak)
18.00 koncert (mini-wykład: )
NARZECZONA CZY MNISZKA? TĘSKNOTA ZA OBLUBIEŃCEM 
Scepus Baroque (Spisz)
 
24 SIERPNIA 2018, sobota FRYDMAN, kościół św. Stanisława
17.30 oprowadzanie po kościele (Piotr Wojtaszek)
18.00 koncert (mini-wykład: )
OGIEŃ I WODA - SPORY MAŁŻEŃSKIE 
Capella 1547 (Leszno)
 
25 SIERPNIA 2018, niedziela NIEDZICA, Zamek Dunajec
polecamy zwiedzanie zamku w godzinach otwarcia (wstęp płatny)
19.15 koncert (mini-wykład: )
ANGIELSKIE „PIEŚNI SZALONE” (MAD SONGS)
Katarzyna Wiwer, Christoph Urbanetz, Andrzej Zawisza
 
Festiwal Barok na Spiszu narodził w roku 2012 i w ciągu sześciu lat trwania stał się jednym z najciekawszych festiwali muzyki dawnej w Polsce. Ideą powstania była organizacja koncertów muzyki barokowej we wnętrzach urokliwych kościołów na Spiszu, których wyposażenie w głównej mierze pochodzi z epoki baroku. Na festiwal zapraszani są znakomici artyści, specjalizujący się w wykonawstwie muzyki dawnej na instrumentach z epoki i z użyciem historycznych technik gry, czy śpiewu. Festiwal kładzie szczególny nacisk na prezentację artystów polskich oraz barokowej muzyki polskiej. 

W tym roku tematem festiwalu będą EMOCJE. Zapraszamy Państwa na pięć ekscytujących koncertów i pełnych gorących uczuć koncertów. Festiwal zainauguruje 15 sierpnia zespół Overtone z Wrocławia w programie 15 sierpnia w programie, zatytułowanym „Pod osłoną nocy, czyli kobieta w biblii i nie tylko”. 17 sierpnia zespół Ensemble del Passato (Poznań) pomoże nam przyjrzeć się nieco głębiej emocjom w muzyce sakralnej w programie zatytułowanym Sacrum i emocje. 23 sierpnia zespół w składzie Katarzyna Wiwer, Adrianna Bujak-Cyran, Anna Śliwa, Joanna Solecka, Aleksandra Buczyńska, Anna Kowalska wystąpi w ekscytującym programie „Narzeczona czy mniszka? Tęsknota za oblubieńcem”. 24 sierpnia będziemy świadkami sporów małżeńskich skrzypków Małecka & Małecki w programie „Ogień i woda”, a festiwal zakończą 25 sierpnia Angielskie „Pieśni szalone” (Mad songs). 

Podczas tegorocznego festiwalu nie zabraknie również zwiedzania pięknych, zabytkowych wnętrz, nie zabraknie również mini wykładów, a przede wszystkim nie zabraknie wspaniałej atmosfery! Zapraszamy na muzykę, na zwiedzanie, na spotkania z artystami! Zapraszamy na barokowy Spisz!

VIII Festiwal Barok na Spiszu, Niedzica 2019 zrealizowany jest ze środków Województwa Małopolskiego, przy wsparciu Mecenasa: ZEW Niedzica SA oraz we współpracy z Gminą Łapsze Niżne, jej Włodarzowi: Panu Wójtowi Jakubowi Jamrozowi nisko się kłaniamy. Słowa podziękowania należą się także naszym partnerom, firmom i instytucjom, wspierającym nasze działania na Spiszu: Muzeum-Zamkowi w Niedzicy, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Niedzicy, Muzeum Tatrzańskiemu, Jurgów Ski, Kotelnicy Białczańskiej, Orlemu Gniazdu w Sromowcach Wyżnych. Wszystkim naszym patronom, dzięki którym ta edycja festiwalu jest tak obfita, bardzo serdecznie dziękujemy. Patronat medialny nad festiwalem sprawują: Radio Kraków, Pieninyinfo.pl, Tygodnik Podhalański, Podhale Region, Gość niedzielny, TV Podhale, Na Spiszu, Niedzica.espisz.pl, Watra.pl, Małopolskaonline.pl. Patronat honorowy nad Festiwalem objęli: Marszałek Małopolski Jacek Krupa i Wójt Gminy Łapsze Niżne. 

Serdecznie zapraszamy do spędzenia sierpnia na barokowym Spiszu!
Katarzyna Wiwer i Rafał MonitaAutor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij