Cleveland Watkiss zaśpiewał w Muzycznej Owczarni

Fot. Janusz Wojtarowicz 2013.12.29 15:29 / news / czytano 9515 / opinie 0

Wczoraj w Jaworkach wystąpił Cleveland Watkiss, zaśpiewał w towarzystwie Pawła Tomaszewskiego i Krzysztofa Dziedzica.

Uchodzącego za najlepszego męskiego jazzowego piosenkarza w Brytanii Clevelanda Watkissa zapowiadał Wieńczysław Kołodziejski: - Wokalista-wirtuoz, aktor i kompozytor, skończył studia w London School of Singing i Guildhall School of Music and Drama. Założył wpływowe zespoły brytyjskiego Jazz Warriors. Występował z takimi gwiazdami, jak: Stevie Wonder, Bob Dylan, Joe Cocker, Robbie Williams, Boby McFerrin, The Who, Wynton Marsalis, Branford Marsalis, Keith Richards, George Martin, Björk i wiele, wiele innych.

- Witam wszystkich w tę nietypową dla tego okresu w Polsce pogodę. Cieszę się, że jestem tutaj, a jestem w Muzycznej Owczarni głównie dzięki obecnemu perkusiście Krzysztofowi Dziedzicowi oraz Nigelowi Kennediemu - powiedział przed koncertem Watkiss, po czym przedstawił się publiczności... śpiewając.

Towarzyszący wczoraj Watkissowi Paweł Tomaszewski grający na organach Hammonda oraz Krzysztof Dziedzic na perkusji, to wybitni polscy muzycy. 

Krzysztof Dziedzic - czołowy polski perkusista jazzowy, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Zdobywca wielu nagród na konkursach i festiwalach jazzowych. Współpracował z takimi wybitnymi muzykami jak Tomasz Szukalski, Janusz Muniak, Adam Pierończyk, Piotr Wojtasik, Henryk Miśkiewicz, Jarosław Śmietana, Wojciech Karolak, Michel Donato, David Murray, Steve Logan. Od 2008 w zespole Nigela Kennediego, z którym nagrał dwa albumy "Shhh" oraz "The Best of Nigel Kennedy". Jest aktywnym edukatorem, wykorzystuje w tym celu również media społecznościowe. Na Facebooku tworzy forum  i grupę społecznościową Polish Drummers.

Paweł Tomaszewski - jeden z najbardziej utalentowanych polskich pianistów jazzowych młodego pokolenia. Skończył studia na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Pomimo młodego wieku bardzo dojrzałym kompozytorem.

- Dzień dobry po najwspanialszej końcówce roku z moimi przyjaciółmi Pawłem Tomaszewskim i Clevelandem Watkissem. Dziękuję Wam! Spotkamy się ponownie na scenie wkrótce. I oczywiście podziękowania dla Sylwii i Wietka Kołodziejskich za gościnę. W Muzycznej Owczarni czuję się jak w domu. Dziękujemy bardzo. - napisał dziś rano na Facebooku Krzysztof Dziedzic, który jeszcze 27. grudnia koncertował w Katarze.

Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: Janusz Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij