Finał 6. edycji Festiwalu Pieniny Kultura Sacrum w sobotę 15. sierpnia

Fot. 2015.08.11 17:55 / news / czytano 3304 / opinie 0

W najbliższą sobotę 15 sierpnia o godzinie 19:00 w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n. Dunajcem odbędzie się ostatni koncert w ramach 6. Letniego Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum.


Bohaterami koncertu będą znakomici artyści: organista Tomasz Glanc, od wielu lat mieszkający w Niemczech, prowadzący tam aktywną działalność jako dyrygent, organista i kompozytor. Pochodzi z Nowego Miasta Lubawskiego nad Pilicą, a miastem w Niemczech, z którym związał swoje życie i działalność jest Montabaur, niewielkie, urokliwe miasteczko. 

Solistą w sobotnim koncercie będzie znakomity bas Jacek Ozimkowski, pedagog i prodziekan Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie, solista Capelli Cracoviensis, współpracujący także z Operą Krakowską, autor nagrań płytowych i wielu kreacji scenicznych oraz oratoryjnych. 

Motywem przewodnim koncertu finałowego będzie muzyka maryjna. Koncert przedstawi ikonę maryjną w muzyce. Wątek ten decyduje w wymowny sposób o sakralności poszczególnych utworów, nadając tym samym podobny wyraz całemu jego przesłaniu.

Koncert maryjny kończy tegoroczną, 6. edycję letnich koncertów organowo-kameralnych w Krościenku n. Dunajcem oraz Niedzicy. Podczas tegorocznego festiwalu muzyka zabrzmiała sześciokrotnie w górskich świątyniach. Gościliśmy artystów z Polski, Niemiec oraz z Włoch. Festiwal odbył się dzięki pomocy finansowej udzielonej przez ZEW Niedzica SA oraz Starostwo Powiatowe w Nowym Targu.  Partnerami wydarzenia byli Pensjonat CrosnaSpa z Krościenka n.D. oraz Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D. Organizatorem Festiwalu pozostaje Stowarzyszenie Artystyczne PianoClassic przy współudziale Parafii Rzymskokatolickich w Krościenku n.D. oraz Niedzicy. Opiekę artystyczną sprawuje Agnieszka Radwan-Stefańska.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij