Modlitwa i zabawa ze Zgromadzeniem Sióstr Służebniczek w krościeńskim Amfiteatrze

Fot. Weronika Kacwin, Zdzisław Soliwoda 2015.08.09 17:01 / news / czytano 4214 / opinie 0

W sobotę w krościeńskim Amfiteatrze pod Wierzbą odbył się festyn dla całych rodzin, który zorganizowały Siostry Służebniczki, ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej.

Podczas spotkania Siostry wraz z wodzirejem, prowadziły niezliczone zabawy. Były tańce, śpiewy i wiele konkursów, na które nagrody ufundował Zakon Sióstr Służebniczek. Bawiły się nie tylko dzieci, ale również młodzież i dorośli. Wśród zabaw nie zabrakło także tych pouczających. Najmłodsi grając, uczyli się np. znaków drogowych. Tańczono na całej scenie, ale i również dookoła całego placu niedaleko sceny. 

W trakcie zabaw jedna z Sióstr malowała dzieciom twarze i przez cały czas była ona otoczona grupką dzieci, oczekujących na swoją kolej. Siostry przybliżyły również przybywającym gościom historię powstania Zakonu, oraz samego założyciela – bł. Edmunda Bojanowskiego.

Festyn zakończył się Apelem Jasnogórskim, odśpiewanym o 21. Dzięki tej imprezie mogliśmy dowiedzieć się, że w Zakonie nie tylko modlitwa jest bardzo ważna, ale również relacje między bliźnimi i radość z życia.
Autor: Weronika Kacwin
Zdjęcia: Weronika Kacwin, Zdzisław Soliwoda
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij