Festyn Tylmanowskie Lato

Fot. Lucyna Kozub, Aleksandra Ciesielka 2015.07.27 22:22 / news / czytano 3552 / opinie 0

W ubiegłą niedzielę, odbył się festyn „Tylmanowskie Lato”, którego głównym organizatorem był Wiejski Ośrodek Kultury w Tylmanowej oraz sołtys Jan Ligas.


Po oficjalnym powitaniu, na deski amfiteatru prowadzący Józef Wójtowicz, zaprosił talenty taneczne i wokalne z Tylmanowej. Najpierw głośnymi brawami zostały przywitane dzieci z ogniska taneczno – wokalnego, a następnie pojawiły się młode wokalistki, śpiewające piosenki polskich, jaki i zagranicznych artystów. Na scenie wystąpiła również solistka Katarzyna Koszyk, wykonująca znane na całym świecie arie oraz  tańcząca młodzież z oazy, prowadzonej przez księży Michaelitów. 

Najwięcej uwagi przykuła występująca po raz pierwszy przed publicznością „Tylmanowska Grupa Teatralna”, ze spektaklem pt. „Kiedy byłem młody”, stworzonym  i wyreżyserowanym przez Panią Katarzynę Ligas. Przedstawienie rozbawiło wszystkich do łez, co zaowocowało gromkimi brawami po jego zakończeniu.
 
Na scenie nie mogło zabraknąć również kapeli i zespołu regionalnego pod przewodnictwem Piotra Majerczyka, jak również zespołu „Ochotni” z Ochotnicy Dolnej, „Nucicek” z Ochotnicy Dolnej i „Jaworcan”,  kapeli regionalnej z Jaworek. 
 
Głównym konkursem jaki zaistniał tego dnia był turniej „dzikich drużyn”, do którego zgłosiły się cztery zespoły. Na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna „FC Yelow Team”,  drugie miejsce na podium zajęła „FC Basta”, trzecie „FC Kopacze”, a  tuż za podium znalazła się drużyna „FC Sobotni”.  Królem strzelców został Daniel Noworolnik z „FC Basta”. Drużyny otrzymały puchary z rąk sołtysa Jana Ligasa. Drugim konkursem, miały być zawody w podnoszeniu 15- sto kilowego ciężarka, jednak nie znaleźli się chętni do wzięcia w nim udziału.

Zwieńczeniem całego niedzielnego popołudnia, była zabawa taneczna przy akompaniamencie zespołu „Polk Dance” i DJ, która trwała do późnych godzin wieczornych. 

Podczas trwania festynu, można było skosztować pysznych potraw regionalnych, przyrządzonych przez wiejskie gospodynie, a także napić się czegoś zimnego. Dla dzieci główną atrakcją były dmuchane zjeżdżalnie, popcorn i słodkości.

Autor: Aleksandra Ciesielka
Zdjęcia: Lucyna Kozub, Aleksandra Ciesielka
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij