Inauguracja roku szkolnego w CKiW w Szczawnicy

Fot. Arch. szkoły 2018.09.05 21:24 / news / czytano 2600 / opinie 0

W dniu 3 września rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19 miało inny przebieg niż w latach wcześniejszych. Wszystko za sprawą historycznego wydarzenia jakie miało miejsce na terenie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy. 

Cała społeczność CKiW uczestniczyła w uroczystym odsłonięciu tablicy pamiątkowej z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wychowankowie, kadra pedagogiczna i pozostali pracownicy szczawnickiego Centrum podczas wciągania flagi na maszt wspólnie odśpiewali hymn państwowy. Następnie głos zabrał Dyrektor Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Szczawnicy/Jabłonce pan Jan Jurek, który w swoim przemówieniu nawiązał do cytatu zamieszczonego na tablicy pamiątkowej. Słowa te szczególnie były skierowane do młodzieży. Odsłonięcia tablicy pamiątkowej dokonali: Dyrektor CKiW OHP w Szczawnicy pan Jan Jurek, pani Renata Kubik dyrektor Pienińskiej Szkoły Branżowej I st. im. Ks. Franciszka Blachnickiego oraz duszpasterz ks. Waldemar Sosnowski.
 
Po zakończonych uroczystościach osłonięcia obelisku, wychowankowie wspólnie z kadrą opiekuńczo-wychowawczą udali się do auli Centrum gdzie przekazano młodzieży wszystkie informacje organizacyjne a następnie ks. Waldemar udzielił wychowankom oraz całej kadrze błogosławieństwa na nowy Rok Szkolny 2018/2019.

Autor: Renata Woźniak
Zdjęcia: Arch. szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij