Koncert Akademii Ciupaga w Kluszkowcach

Fot. 2024.06.05 16:20 / news / czytano 525 / opinie 0

3 czerwca br., w kościele parafialnym w Kluszkowcach, odprawiono mszę świętą z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka.

Oprawę muzyczną mszy zapewnił zespół Akademia Ciupaga z Łącka. Grupę stanowią muzycy w różnym wieku, których łączy jedno – pasja do muzyki i śpiewu. W ich repertuarze można znaleźć różnorodną muzykę: od pieśni liturgicznych poprzez muzykę regionalną i folkową, a także przeboje z muzyki rozrywkowej. Cechuje ich ogromna wszechstronność i bogactwo instrumentarium.

Po nabożeństwie odbył się mini koncert dla mieszkańców i gości. Na koniec były podziękowania i kwiaty od p. Anety Markus, Wójt Gminy Czorsztyn oraz wspólnie odśpiewano  „Sto lat”.

Podziękowania dla Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Kluszkowcach, które zapewniły poczęstunek dla całego zespołu.  

Organizatorem wydarzenia byli: Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kluszkowcach, Koło Gospodyń Wiejskich w Kluszkowcach, Gmina Czorsztyn i Centrum Kultury Gminy Czorsztyn.
Autor: oprac.red.
Źródło: UG Czorsztyn
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij