Rok 2021 rokiem nauki programowania w Gminie Szczawnica

Fot. 2021.04.17 14:17 / news / czytano 150 / opinie 0

W dziedzinie Oświaty Miasto i Gmina Szczawnica w roku 2021 głównie skoncentrowała się na realizacji projektów edukacyjnych poświęconych tematyce robotyki i programowania.

Jednym z projektów jest program skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym realizowany od stycznia 2021 „Przedszkolaki Cyber Bystrzaki”, kolejnym projekt pn.„Zaprogramujmy swoją drogę do sukcesu - program współpracy transgranicznej Polsko –Słowackiej”, który rozpoczynamy w miesiącu kwietniu 2021.

Działania projektów są kompleksowe, zakładają:
  • stworzenie warunków do rozwoju - dzięki realizacji projektów edukacyjnych placówki oświatowe zyskają nowoczesny sprzęt do nauki programowania w postaci m.in. programowalnych robotów, klocków edukacyjnych. Ponadto zostaną utworzone dwie pracownie do nauki robotyki jedna w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy, druga w Szkole Podstawowej nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Szczawnicy.
  • rozwój kompetencji kadr - Nauczyciele zatrudnieni w jednostkach biorących udział w projekcie mają zagwarantowaną możliwość udziału w szkoleniach edukacyjnych z najlepszymi specjalistami wprowadzającymi nowatorskie programy nauczania robotyki i programowania,
  • realizację zajęć edukacyjnych – zajęcia realizowane są na szeroką skalę. Kierowane są do różnych grup wiekowych, pierwszą grupą są dzieci w wieku przedszkolnym uczęszczające do Miejskiego Przedszkola Publicznego w Szczawnicy, drugą grupą są uczniowie uczęszczający do szkół podstawowych na terenie Miasta Szczawnica.

Dlaczego właśnie rozwój umiejętności programowania?

Zawrotny postęp technologii, wprowadzanie nowoczesnych usług internetowych, programów komputerowych i innowacyjnych programowalnych urządzeń wymusza na użytkownikach posiadanie nowych kompetencji, bez których młode pokolenie stanie się tylko biernymi odbiorcami nie rozumiejącymi zinformatyzowanego otaczającego go świata. 
Nauka programowania i robotyki uczy logicznego myślenia, pomaga poznać otaczającą cyfrową rzeczywistością jej schematy działania, pokazuje metody analitycznego rozwiązywania problemów. Wprowadzanie uczniów w świat programowania ma również na celu przygotować ich do świadomego korzystania z technologii i pokazać związane z nią zagrożenia.

Autor: oprac.red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij