Spotkanie opłatkowo-noworoczne

Fot. 2024.02.02 19:32 / news / czytano 425 / opinie 0

28 stycznia w Nowym Targu na spotkaniu opłatkowo – noworocznym spotkali się członkowie i sympatycy Polskiego Stronnictwa Ludowego w powiecie nowotarskim. 

W spotkaniu udział wzięli Prezes PSL Małopolska, Wojewoda Małopolski Krzysztof Jan Klęczar, Poseł do Parlamentu Europejskiego Adam Jarubas, Posłanka na Sejm Weronika Smarduch – Koalicja Obywatelska, Dyrektor Biura Zarządu Wojewódzkiego PSL w Krakowie Tomasz Jacek, Dyrektor Biura Wojewody Łukasz Krzysztofik,  a także samorządowcy, radni oraz przedsiębiorcy, działacze, strażacy OSP, członkowie oraz sympatycy PSL.
 
Prezes Zarządu Powiatowego PSL w Nowym Targu Stanisław Barnaś przywitał gości, złożył podziękowania za trudy włożone w kampanię wyborczą do parlamentu oraz życzenia wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Następnie głos zabrał Wojewoda Krzysztof Jan Klęczar, w swoim wystąpieniu podkreślał, że w koalicji 15 października ludowcy są stabilizatorem, gwarantem tego, że rząd realizuje politykę centrum. „Jesteśmy spoiwem tej koalicji (…) Ludowy znaczy powszechny i takie jest stronnictwo i takie zostanie”.

Posłanka na Sejm, Weronika Smarduch podkreśliła, że obecna koalicja to nasz wspólny sukces. Podziękowała za współpracę w ramach koalicji. 

Adam Jarubas podczas swojego wystąpienia m.in. powiedział, że szczególnie w Nowym Targu chce podkreślić to, że PSL zawsze zostanie wierny swoim wartościom chrześcijańskim. Wspomniał też, że często obserwowana jest pewna zależność: kiedy wahadło reform i decyzji u rządzących przechyla się za mocno w prawo, to po zmianie władzy istnieje ryzyko, że będzie odbijać za bardzo w lewo. Ale tym razem mamy mądrą koalicję, w której PSL jest gwarantem tego, że ta wskazówka wróci do rozsądnego kompromisu centrum i tam pozostanie.

Spotkanie było okazją do rozmów i dyskusji o ważnych sprawach dla Podhala, Spisza i Orawy. 

Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij