Sukces drużyn Starscheer z Ochotnicy Dolnej

Drużyny Starscheer z Ochotnicy Dolnej zakwalifikowały się do Mistrzostw Europy Cheerleaders 2014, które odbędą się na początku lipca w Wielkiej Brytanii w Manchesterze.

W dniach 15 i 16 marca 2014 r. w Łochowie koło Warszawy odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Cheerleaders. Nasz region reprezentowały 3 zespoły: Starscheer Mini, Starscheer Midi i Starscheer Maxi działające przy Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej.

Drużyna Starscheer została utworzona w listopadzie 2011 roku. Od samego początku trenerem jest Mirosław Haczek - instruktor tańca, choreograf i trener cheerleadingu. Wszystkie zespoły startowały w dywizji CHEER i  kategoriach Junior Młodszy oraz Junior. Drużyna Starscheer Mini składa się z 24 osób w wieku od 6 do 12 lat. Startowała w dywizji Cheer Mix Junior Młodszy i zdobyła srebrny medal. W tej samej kategorii wystartowała drużyna Starscheer Midi licząca 23 osoby w wieku od 10 do 13 lat broniąc tytułu Mistrza Polski z ubiegłego roku. Trzecia z ochotnickich drużyn - Starscheer Maxi składa się z 17 zawodników w wieku 12 do 15 lat. Wywalczyła tytuł Mistrza Polski kategorii Cheer Mix Junior.

Członkowie wszystkich drużyn startowali również w stuntach: (jest to konkurencja gdzie pięcioosobowe drużyny tworzą ewolucje i piramidy). Kinga Jandura, Anna Bandyk, Marcin Chryczyk, Marcin Jagieła i Nikodem Franczyk zdobyli I miejsce w kategorii Group Stunt Mix – Junior Młodszy. I miejsce wywalczył również zespół w składzie: Karina Rusnak, Kornelia Urbaniak, Dagmara Jamińska, Mateusz Brzeźny  i Kamil Borzęcki w kategorii Group Stunt Mix – Junior. Dziewczyny: Dominika Domek, Maria Jankowska, Maria Rozmus, Daria Franczyk i Karolina Jagieła startowały w kategorii Group Stunt All Girls – Junior Młodszy i wywalczyły brązowy medal. W kategorii Group Stunt All Girls – Junior Martyna Franczyk, Joanna Jankowska, Julia Batko, Alicja Bandyk i Aleksandra Burnus wywalczyły medal srebny.

Dywizja CHEER, w której startują wszystkie wspomniane zespoły, charakteryzuje się tym, że podczas występu zawodnicy tworzą stunty, piramidy, znajdują się elementy akrobatyki oraz okrzyki, które mają na celu zachęcić do walki swoje drużyny. Cały układ nie może przekroczyć 2,30 sekundy a w konkurencji stunt 70 sekund.

Autor: Monika Jagieła
Zdjęcia: Arch. WOK w Ochotnicy Dolnej