Sukces Wolontariuszy Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek

Fot. Arch.Szkoły 2015.12.05 20:49 / news / czytano 2333 / opinie 0

5 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Wolontariatu. Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu włączył się w te obchody organizując plebiscyt "Aktywny 2015" oraz Miejską Grę Wolontariacką. W obu tych inicjatywach uczestniczył Klub Wolontariatu "Niezapominajka" z ZSZiP w Krościenku.

Gra terenowa odbyła się 3 grudnia, a polegała za znalezieniu punktów kontrolnych na terenie Nowego Targu wg mapy oraz wykonaniu zadań - dotyczyły one zapoznania się z organizacjami trzeciego sektora, czyli fundacji lub stowarzyszeń pożytku publicznego. Do ciekawszych punktów gry nasi wolontariusze zaliczyli: malowanie graffiti, mini-sprawdzian z ratownictwa medycznego oraz grę w stylu Escape the room. Pełni pozytywnych emocji wrócili do Krościenka, by w następnym dniu wziąć udział w głównych obchodach Dnia Wolontariatu.

Podczas uroczystej gali w dniu 4 grudnia - wolontariusze i zaproszeni goście mogli obejrzeć 10-minutowy fragment filmu "Cyrk motyli", w którym główny bohater przechodzi przeobrażenie z przegranego i zniechęconego człowieka, w niemal lidera dla osób zagubionych i poranionych przez życie. W przerwach występował duet jazzowy: Konrad Basiuk i Jacek Polakiewicz.

Jednak głównym punktem tej uroczystości było rozstrzygnięcie plebiscytu "Aktywny 2015". Po przedstawieniu krótkich filmików, prezentujących działalność tegorocznych finalistów, odczytano wyniki, które sprawiły nam wielką radość. Bowiem zwycięzcą tegorocznej edycji zostali Wolontariusze ZSZiP - w głosowaniu na Facebooku oraz przez kupony z gazet zdobyliśmy aż 1139 głosów! Statuetkę zwycięzcy oraz Dyplom wręczyła Dyrektor MOK-u - pani Barbara Pachniowska.
 
To niewątpliwie sukces, ale także radość i satysfakcja z tego, że codzienna praca naszych wolontariuszy została doceniona. W tym miejscu dziękujemy również wszystkim, którzy głosowali na nas!

Autor: Małgorzata Dyrek
Źródło: ZSZiP
Zdjęcia: Arch.Szkoły
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij