Świetny sezon kanadyjkowych dwójek - złoto Majerczaka i Wierciocha

Fot. 2015.08.30 20:59 / news / czytano 3086 / opinie 0

Trzy medale wywalczyli polscy kajakarze górscy podczas mistrzostw Europy juniorów & U23 w Krakowie.

W ostatnim dniu zmagań świetnie zaprezentowały się nasze kanadyjkowe dwójki (C2). Złoty medal w kat. U23 wywalczyli aktualni mistrzowie świata, Michał Wiercioch/Grzegorz Majerczak, a srebro powędrowało do braci Filipa i Andrzeja Brzezińskich. Niespodziewaną mistrzynią Europy juniorek została nasza kajakarka, Klaudia Zwolińska. Dyspozycja Polaków jest dobrym prognostykiem przed MŚ seniorów w Lee Valley. Tam nasi reprezentanci powalczą o kwalifikacje olimpijskie.

Przed rozpoczęciem krakowskich mistrzostw Europy juniorów&U23 najbardziej liczyliśmy na kanadyjkowe dwójki (C2). W tej konkurencji od kilku lat wiedziemy prym w kategoriach młodzieżowych. Nie inaczej było na torze Kolna, gdzie do walki o medale przystąpiły  trzy nasze pary – Michał Wiercioch/Grzegorz Majerczak, Filip Brzeziński/Andrzej Brzeziński oraz Adam Kozub/ Igor Sztuba. W półfinale Polacy popłynęli trochę nerwowo, czego efektem były błędy na bramkach. Najwięcej popełnili ich Kozub/Sztuba (8 pkt. karnych), przez co nie zdołali awansować do finału (12). Aktualni mistrzowie świata U23, Wiercioch/Majerczak zanotowali 6 karnych punktów, jednak czas zagwarantował im wejście do finału z 4. miejsca (+2.31). Oczko wyżej sklasyfikowani zostali bracia Brzezińscy (+1.89). Najlepszy rezultat półfinałów uzyskali Słowacy Gewissler/Skakala (94.78).

Finał był prawdziwym pokazem mocy Polaków. Z bardzo dobrym rezultatem – 90.87, złoty medal wywalczyli Wiercioch/Majerczak. Mistrzowie świata pokonali czwartą parę MŚ seniorów z Deep Creek, Filipa i Andrzeja Brzezińskich różnicą +0.48. Brązowy medal przypadł Rosjanom Popov/Voinalovich (+0.81). Najlepsi w półfinale, Słowacy Gewissler/Skakala uplasowali się tuż za podium z dużo słabszym rezultatem od najlepszej trójki (+5.11).
Autor: Oprac. red.
Źródło: ig24.pl
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij