Tomasz Moskalik i Paweł Jasiurkowski drudzy w Biegu Rzeźnika Hardcore

Fot. FB 2018.06.02 09:00 / news / czytano 4247 / opinie 0

Bieg Rzeźnika, a dokładnie Bieg Rzeźnika Hardcore to około 100 km biegu, 4700 i 4500 metrów to suma podbiegów i zbiegów, co świadczy o skali jego trudności.

Trasa tegoż jednego z najsławniejszych górskich biegów ultra, wiedzie z Komańczy do Cisnej. Początkowo około 8 km "drogą utwardzoną” do Duszatyn (ok. 480 m n.p.m.), a dalej czerwonym szlakiem: Chryszczata (997 m n.p.m.) – Przełęcz Żebrak (816 m n.p.m.) – Wołosań (1071 m n.p.m.) – miejscowość Cisna (ok. 550 m n.p.m.) – Małe Jasło (1102 m n.p.m.) – Jasło (1153 m n.p.m.) – Okrąglik (1101 m n.p.m.) – Fereczata (1102 m n.p.m.). Dalej "drogą Mirka” i przez szczyty: Paportna, Rabia Skała, Okrąglik, Przełęcz nad Roztokami, Roztoki Górne, Rosocha, Hyrlata, Rożki i dalej czerwonym szlakiem do Cisnej.
 
Dla kompletnych szaleńców istnieje możliwość przedłużenia trasy o dodatkowy odcinek z przewyższeniem ponad 900m - z mety w Cisnej przez szczyty: Łopiennik, Korbania do mety w Radziejowej. Zawodnicy, którzy tego dokonają, czyli ukończą wersję Hardcore, mogą na własne życzenie po złożeniu deklaracji członkowskiej zostać członkami honorowymi klubu OTK Rzeźnik. Tę właśnie wersję biegu ukończyła szczawnicka para Tomasz Moskalik i Paweł Jasiurkowski na drugim miejscu! W czasie 15h 38min.
 
Tomasz Moskalik na swoim profilu FB napisał po biegu; "Była spektakularna wywrotka, żądlące trzmiele, moje totalne odwodnienie i stopy bez skóry u Pawła. I decyzja, że kończymy Rzeźnika na 14 miejscu na ok. 650 par. No ale potem szybka decyzja - biegniemy dodatkowy etap, gorzej się już czuć nie będziemy. I z tym nastawieniem zdobyliśmy 2 miejsce w Rzeźniku Hardcore. A i pamiętajcie, że to był debiut Pawła w biegach ultra. Ma chłop kopyto!"
 
Pierwsza trójka
1. Paweł Perykasza i Marek Rutka z czasem 14h32min
2. Paweł Jasiurkowski i Tomasz Moskalik z czasem 15h38min
3. Marcin Kępowicz i Robert Mazurek z czasem 15h53min

Serdeczne gratulacje!
Autor: Oprac. red.
Zdjęcia: FB
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © MAPI
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij