Bez skierowania na rehabilitację (artykuł sponsorowany)

Fot. 2018.08.13 15:31 / news / czytano 433 / opinie 0

Jeśli masz problemy z narządami ruchu, a pracujesz na terenie powiatu nowotarskiego, to bez najmniejszego problemu możesz sam bez żadnych skierowań od lekarza rodzinnego zapisać się na rehabilitację. 

Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu realizuje bowiem projekt pod nazwą: „Profilaktyka i rehabilitacja osób z dysfunkcjami narządu ruchu utrudniającymi wykonywanie pracy zawodowej zamieszkałych na terenie powiatu nowotarskiego w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu”. 

Jest on dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, a  współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Jest on realizowany już od 1 sierpnia 2018 roku aż do 31 lipca 2021 roku.

Dzięki projektowi każdy mieszkaniec powiatu nowotarskiego z dysfunkcjami narządów ruchu, które utrudniają mu wykonywanie pracy zawodowej może skorzystać z rehabilitacji i profilaktyki. Ma zapewnione porady lekarskie, a także fizjoterapeutyczne i te dotyczące usprawniania pod nadzorem zespołu rehabilitacyjnego. Ma zapewnione i działania edukacyjne i prozdrowotne. Co istotne grupę docelową projektu stanowią osoby w wieku aktywności zawodowej zamieszkałe na terenie powiatu nowotarskiego.

Co musisz zrobić, aby dostać się na zabiegi i do lekarza?
Najpierw sam musisz wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy oraz załączyć odpowiednią dokumentację związaną z przebiegiem schorzenia. I tak obowiązkowo należy załączyć:
  1. kserokopie wyników badania obrazowego Rtg, nie starsze niż 3 lata
  2. w przypadku nieurazowych obrzęków i bólów stawów kończyn dolnych i górnych: morfologię, OB, CRP, latex, kwas moczowy wydanych nie później niż miesiąc wstecz.
Dodatkowo można załączyć:
  1. kserokopie wyników badań obrazowych ( TK, MR, USG) i neurofizjologicznych (EMG) nie starsze niż 3 lata
  2. kserokopie zaświadczenia lekarskie potwierdzające jednostkę chorobową dotyczącą układu ruchu.
Czy są jakieś ograniczenia, czy wszyscy kwalifikują się do programu?
Oczywiście są pewne ograniczenia. Do programu kwalifikują się bowiem osoby w wieku aktywności zawodowej dotknięte dysfunkcją układu ruchu, które złożą formularz zgłoszeniowy wraz z kompletną dokumentacją przebiegu schorzenia w Rejestracji Zakładu Fizjoterapii w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Targu przy ul. Szpitalnej 14 w godzinach 7-17 od poniedziałku do piątku, tel. 182633521. Istotne jest i to, że te osoby muszą zaakceptować warunki uczestnictwa w projekcie. Cykl rehabilitacji trwa bowiem aż 4 tygodnie i jest 3 razy w tygodniu po 2 godziny. Poprzedzony jest on udziałem w programie edukacyjnym, jest to jedno dwugodzinne spotkanie.

Jaki jest cel tego projektu?
Chodzi głównie o to, aby przywrócić jego uczestnikom, czyli osobom z dysfunkcjami narządu ruchu utrudniającymi im wykonywanie pracy zawodowej, pełnej lub maksymalnie możliwej do osiągnięcia sprawności fizycznej oraz zdolności do aktywności zawodowej dzięki kompleksowemu programowi profilaktyki i rehabilitacji.

Grupą docelową są do prawda osoby w wieku aktywności zawodowej dotknięte dysfunkcją układu ruchu, jednak jest założenie, że co najmniej 30% uczestników ma być w przedziale wiekowym 40 - 59 lat.

- Dzięki projektowi ma być więcej osób, które będą mogły kontynuować zatrudnienie i będą bardziej aktywne fizycznie. To sprawi, że osoby te będą mogły nadal efektywnie pracować zawodowo – podkreśla Marek Wierzba, dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu. Jest to szczególnie ważne teraz, gdy nierzadko brakuje rąk do pracy.
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij