Bezpłatne szczepienie przeciw pneumokokom

Fot. 2018.03.17 09:20 / news / czytano 644 / opinie 0

Zaszczepione mogą być dzieci do ukończenia 5. roku życia, które nie podlegają obowiązkowi szczepień oraz nie były zaszczepione (dzieci urodzone w latach 2013-2016).

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zwraca się z prośbą o aktywne włączenie się w ważne przedsięwzięcie, jakim jest szczepienie ochronne przeciwko pneumokokom. Akcja bezpłatnych zaszczepień przeciwko pneumokokom  będzie trwała  od 20 marca do 29 czerwca 2018 r. 

Przypominamy, że to szczepienie daje najlepszą i skuteczną ochronę przed inwazyjnymi zakażeniami, zapaleniem płuc oraz ostrym zapaleniem ucha środkowego wywołanym przez Streptococcus pneumoniae!

Warunek – dziecko musi zostać zakwalifikowane do szczepienia do 20 kwietnia 2018 r.
 
Schemat szczepienia składa się z dwóch dawek podawanych w odstępie 2 miesięcy. Jeśli chcesz zaszczepić dziecko przeciwko pneumokokom, skontaktuj się ze swoją przychodnią (tam, gdzie złożyłeś deklarację wyboru lekarza POZ) w sprawie terminu szczepienia.

Informacji o szczepieniach udzielają również powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne. Liczba szczepionek oraz czas akcji są ograniczone. Więcej informacji o akcji „Wiosna bez pneumokoków” można przeczytać na stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.
TUTAJ   oraz 
Autor: Oprac. red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij