Biesiada Pienińska połączona z Jarmarkiem Krościeńskim

Fot. Anna Borkowska, Zdzisław Soliwoda, Jacek Piotrowski, Magdalena Wojtarowicz 2015.07.19 14:20 / news / czytano 4449 / opinie 0

Trzecia Biesiada Pienińska połączona z dziewiątym Jarmarkiem Krościeńskim przyciągnęła do krościeńskiego Amfiteatru pod Wierzbą mieszkańców i turystów wypoczywających w Pieninach. 

Imprezę otwarł występem Zespół Juhasy ze Szczawnicy wraz z Kapelą Jawroczanie. Następnie na scenie zaprezentował się Zespół Dziecięcy z Ochotnicy Dolnej, Zespół Pieśni i Tańca „Pieniny” z Krościenka i Grupa Śpiewacza „Krościeńcanki”. Mogliśmy również usłyszeć Orkiestrę Dętą, która działa przy Ochotniczej Straży Pożarnej, której dyrygował pan Andrzej Walkowski.
 
Swoje talenty pokazały również dziewczęta z grupy tanecznej „Atomówki” i dzieci z zespołu „Małe Pieniny”. Na sam koniec wystąpił zespół Turnioki, który był główną gwiazdą imprezy.

Przez cały czas trwania Biesiady dzieci mogły korzystać ze ścianki wspinaczkowej, którą wytrwale zajmowali się przedstawiciele Podhalańskiej Grupy GOPR, sekcji operacyjnej w Krościenku n.D.  Podczas Jarmarku Krościeńskim nie zabrakło również twórców zrzeszonych w Stowarzyszeniu Artystów Pienińskich, których prace mogliśmy podziwiać w namiotach znajdujących się nieopodal sceny. NA chętnych czekały przekąski przygotowane przez Stowarzyszenia Kobiet Pienińskich.
 
Organizatorami cyklu cotygodniowych, regionalnych spotkań Biesiada Pienińska są: Fundacja Dzieci Pienin, Gmina Krościenko n.D. oraz Gminne Centrum Kultury.  Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury w 2015 roku pod nazwą „Mecenat Małopolski”, na który Fundacja Dzieci Pienin otrzymała dofinansowanie w wysokości 10 tys.zł.
Autor: Weronika Kacwin / Oprac. red.
Zdjęcia: Anna Borkowska, Zdzisław Soliwoda, Jacek Piotrowski, Magdalena Wojtarowicz
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij