Święto szkoły w krościeńskim gimnazjum - nagrody dla uczniów i wspomnienie świętego patrona

Fot. AS 2016.05.20 22:19 / news / czytano 3769 / opinie 0

 - Wybór patrona to sprawa istotna - mówiła podczas uroczystości przewodnicząca rady rodziców Mariola Mikłusiak. Uczniowie i nauczyciele krościeńskiego Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II, w którym 19 maja świętowano dzień szkoły, swoim przykładem, pilnością i zdolnościami potwierdzają, że placówka działa pod patronatem papieża - Polaka. 

Na święto szkoły oprócz uczniów, rodziców i grona pedagogicznego przybyło wielu zaproszonych gości z zewnątrz, w tym z kuratorium Maria Głuszak, księża z Krościenka i z innych parafii, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Krościenku n.D. Robert Dębski, radna Gminy Krościenko n.D. Stanisława Zarotyńska, nadleśniczy Nadleśnictwa Krościenko Olaf Dobrowolski oraz uczniowie z kilku innych gimnazjów z powiatu, które to gimnazja również noszą imię Jana Pawła II.

W trakcie gali za pomocą prezentacji multimedialnej przypomniano historię szkoły i uroczystość sprzed kilkunastu lat, kiedy nadawano gimnazjum imię papieża-Polaka. Uroczystości zainaugurowano mszą świętą, na którą wszyscy udali się do kościoła pw. Chrystusa Dobrego Pasterza.

Następnie już w budynku gimnazjum, przed zebranymi słowo wstępne wygłosił dyrektor krościeńskiej placówki Krzysztof Koper. Przywitał gości i odczytał list, który na tę okoliczność przysłała poseł Anna Paluch, nieobecna na obchodach z powodu obowiązków służbowych. W mieniu wójta gminy Jana Dydy, list gratulacyjny dla szkoły odczytała Agata Sobkowiak. Dyrektor Dębski, który niegdyś jako początkujący nauczyciel pracował w krościeńskim gimnazjum, wręczył na ręce dyrektora Kopra, historyka z zawodu i z pasji, prezent w postaci historycznej mapy Krościenka n.D.

Kolejnym punktem obchodów święta szkoły było wyróżnienie i nagrodzenie uczniów, którzy w ciągu roku brali udział w różnego rodzaju konkursach szkolnych, międzyszkolnych, wojewódzkich etc. Oto lista laureatów: Międzygimnazjalny Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II Etap szkolny - I miejsce Jakub Kordeczka, II miejsce Edyta Dyda, III miejsce Adam Kozik; wyróżnienia Sylwia Ptak i Małgorzata Kaczmarczyk. Etap wojewódzki - I miejsce Karol Litwa z gimnazjum w Ochotnicy Dolnej, II miejsce Kinga Pajor z gimnazjum w Łososinie Dolnej, III miejsce Edyta Dyda z gimnazjum w Krościenku n.D.; wyróżnienia Zuzanna Romanek z gimnazjum w Łososinie Dolnej i Jakub Kordeczka gimnazjum Krościenko. XIII Międzygimnazjalny Powiatowy Konkurs Recytatorski Utworów Jana Pawła II Etap szkolny - I miejsce Szymon Berezicki, II miejsce - Edyta Dyda, III miejsce - Joanna Tkaczyk. Etap powiatowy - I miejsce Katarzyna Chlebek gimnazjum Ochotnica Dolna, II miejsce ex aequo Wiktoria Osłowska gimnazjum Ochotnica Dolna, Zuzanna Skowińska gimnazjum Łososina Dolna, Szymon Berezicki gimnazjum Krościenko n.D., III miejsce Wiktoria Jurek gimnazjum Tylmanowa. Wyróżnienia: Eliza Antolak gimnazjum Raba Wyżna, Julia Niewiadoma gimnazjum Ochotnica Górna, Edyta Dyda gimnazjum Krościenko n.D.

Za udział i sukcesy zdobyte w konkursach przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim i krajowym dyrektor Koper wyróżnił Marię Salamon laureatkę III Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego i finalistkę Małopolskiego Konkursu Polonistycznego, Katarzynę Cepuch finalistkę Małopolskiego Konkursu Polonistycznego, Jakuba Kordeczkę zdobywcy wysokiego miejsca w konkursie historycznym, Honoratę Oleś finalistkę Małopolskiego Konkursu Chemicznego, Szymona Berezickiego finalisty Małopolskiego Konkursu Biologicznego, Piotra Bąka, Zofię Maciaś i Mateusza Bielawskiego reprezentantów szkoły podczas Gimnazjady Lekkoatletycznej w Krakowie, Małgorzatę Kaczmarczyk zdobywczynię VI miejsca w finale Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych i Adama Kozika za zajęcie II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym.

Dyrektor placówki wyróżnił też nauczycieli, którzy pracowali ze wspomnianymi uczniami, przyczyniając się do ich sukcesów. Obchody zakończył program artystyczny przygotowany na wysokim poziomie i zaprezentowany przez uczniów krościeńskiego gimnazjum, nagrodzony przez publiczność gromkimi brawami. Galę prowadził uczeń Szymon Berezicki.

Autor: AS
Zdjęcia: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij