Bogusław Waksmundzki honorowym członkiem Euroregionu Tatry

Fot. mat. prasowe 2014.09.18 11:58 / news / czytano 2872 / opinie 2

Euroregion Tatry świętuje w tym roku jubileusz 20-lecia istnienia. 15 września w Państwowej Szkole Muzycznej w Nowym Targu odbył się XX Jubileuszowy Kongres Transgranicznego Związku Euroregion "Tatry". Druga część Kongresu zaplanowana została na 24 września na Słowacji.

Podczas kongresu m.in. zasłużonym działaczom wręczono statuetki Honorowego Członka Euroregionu Tatry, pośród których znalazł się Bogusław Waksmundzki Przewodniczący ET. Poniżej publikujemy krótką rozmowę z Przewodniczącym.

Jak się czuje samorządowiec, któremu przyznano honorowe członkostwo?

Bogusław Waksmundzki: Byłem bardzo wzruszony, że moja działalność i praca samorządowa zostały zauważone i docenione. Wzruszenie jest podwójne, bo dzieje się to w obecności Pani Premier Elżbiety Bieńkowskiej oraz koleżanek i kolegów samorządowców. Ludzie dostrzegają dobre zmiany w swoich małych ojczyznach, co jest wielkim osiągnięciem samorządowców. Mamy wszyscy ogromną satysfakcję dzisiaj patrząc, że inni chcę nas naśladować, oceniają naszą drogę jako drogę sukcesu.

Czy na co dzień praca samorządowca daje radość i satysfakcję?

BW: Nasza praca nie należy do łatwych, ale po to jesteśmy, żeby te małe ojczyzny funkcjonowały dobrze i w miarę naszych możliwości rozkwitały. Samorządowcy to ludzie, którzy muszą przyjąć na siebie obowiązki znacznie większe, niż inni urzędnicy. Stąd blisko jest do określenia powołanie i wielu z nas tak się czuje – nie liczy godzin pracy i zadań, które musi wykonać. Często robimy to z radością.

Co jest w tej działalności największym sukcesem?

BW: Największy nasz sukces to gdy mieszkańcy mówią: „dobry, dobrze to robi”, a jeszcze większy, kiedy potwierdzają to w wyborach głosowaniem. Wtedy satysfakcja jest największa.

A problemy samorządowca? Proszę wymienić jeden najpoważniejszy.

BW: Duży problem to relacje finansowe między państwem a samorządem. Rozwikłanie tego problemu wymaga wielu debat, uzgodnień i decyzji, a także aktywnej obecności w tej dyskusji przedstawicieli państwa. Jesteśmy, jako samorządy, odpowiedzialni za wiele działań, co do których finansowanie nie jest uregulowane, bądź uregulowanie tego dofinansowania jest niewłaściwe. W mojej ocenie doszliśmy właśnie do pewnej granicy - dalsze obarczanie nas kolejnymi zadaniami bez wskazania źródeł finansowania może spowodować, że będziemy finansowo niewydolni.
Autor: Oprac. red.
Źródło: mat. prasowe
Zdjęcia: mat. prasowe
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

arek2014.09.23 20:09
Pan W jest jak chorągiewka, PO traci poparcie to pewno będzie startował w wyborach z listy PIS-u,
xxl2014.09.23 12:09
Pana Bogusia wszędzie pełno może by tak zrobił stop,
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij