Bon turystyczny ważny do 31 marca 2023 r.

2022.10.02 09:03 / news / czytano 249 / opinie 0

Rodzice i opiekunowie mają więcej czasu na wykorzystanie bonu turystycznego. Jego ważność została przedłużona do 31 marca 2023 roku. W Małopolsce z 397,5 tys. bonów, aktywowano dotychczas ponad 349 tys.

Prezydent Andrzej Duda podpisał dziś ustawę, która m.in. przedłuża termin ważności bonu turystycznego z 30 września 2022 r. na 31 marca 2023 r. Bonem można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne w Polsce.

W Małopolsce jest 5,6 tys. podmiotów turystycznych. Do tej pory odebrały one 1,1 mln płatności, w łącznej wysokości ok. 611 mln złotych. To pierwszy wynik w kraju, przed województwami: pomorskim (515,1 mln zł) i zachodniopomorskim (450,7 mln zł).

Przeszło 31 tys. firm i instytucji z branży turystycznej w całej Polsce obsługuje bon. W skali kraju uprawnieni rodzice i opiekunowie bonami zapłacili na łączną kwotę przeszło 2,8 mld zł.

Rodzice, którzy nie wykorzystali bonu, mogą to zrobić do końca marca 2023 roku.

Bon turystyczny mogą aktywować rodzice i opiekunowie, na których jest przyznane świadczenie „500+”. Zrobią to tylko na PUE ZUS. Po aktywacji rodzic otrzymuje kod, który podaje się podczas płatności. Każda transakcja jest potwierdzana jednorazowym kodem, który jest wysyłany SMS-em.

Jeżeli rodzić albo opiekun nie ma na swoim profilu PUE zakładki z bonem turystycznym, powinien zgłosić się do Polskiej Organizacji Turystycznej.

Na każde dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy „Rodzina 500+”, przypada bon w kwocie 500 złotych. W przypadku np. dwójki dzieci, wartość bonu to 1000 złotych. Natomiast na dziecko z niepełnosprawnością, którą potwierdza odpowiednie orzeczenie, bon wynosi 1000 złotych. Bon turystyczny otrzyma także dziecko, którego rodzice pobierają świadczenie rodzinne za granicą i z tego powodu nie przysługuje im „500+”.




Autor: oprac.red.
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch Poxitel
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij