Czyje w końcu będą okolice Jarmuty i czy będzie pod nią wyciąg?

Fot. AS 2015.12.01 09:06 / news / czytano 2006 / opinie 0

Rada Miasta i Gminy Szczawnica podjęła uchwałę w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego dla Jarmuty. Tereny te przeznaczone są na cele inwestycyjne. Rada dość długo wstrzymywała się z podjęciem uchwały z powodu pewnych komplikacji.

Działki położone wokół Jarmuty należą do osób prywatnych. Ich zakupem zainteresowany jest inwestor, który w najbliższej przyszłości chce pod Jarmutą wybudować wyciąg narciarski.

Jak podaje burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica Grzegorz Niezgoda, inwestor wykupił już ponad 50% powierzchni potrzebnej pod teren rekreacyjny, jednak pozostali właściciele działek nie godzą się na sprzedaż swojej ziemi po cenie, którą zaproponował. Oferuje 23, 27 i 30 zł za 1m2, właściciele wyceniają swoją własność na 280 zł za 1m2. Swoje żądania uzasadniają tym, że dzisiejsze działki rolne można w przyszłości przekwalifikować na budowlane i ich wartość znacznie wzrośnie. W ciągu ostatniego miesiąca byli skłonni do negocjacji, ale obecnie zarzucają inwestorowi ignorancję, ponieważ nie spotkał się z nimi wspólnie w celu omówienia spraw. Przedstawiciel inwestora indywidualnie spotkał się z jedną osobą, a z trzema innymi rozmawiał telefonicznie.

Burmistrzowi i Radzie zależy na rozwoju i inwestycjach w wyżnej Szczawnicy, dlatego proponuje rozwiązanie w postaci zamiany działek pod Jarmutą na inne, o tej samej powierzchni ale atrakcyjnie zlokalizowane, położone w Jaworkach. Wtedy miasto stałoby się właścicielem działek pod Jarmutą i mogłoby odsprzedać je inwestorowi. Właściciele położonych w Malinowie i pod Jarmutą parceli, w wystosowanym w dniu 30.11.2015 r. piśmie skierowanym do Rady Miasta i Gminy Szczawnica zgadzają się na propozycję burmistrza, jednak zastrzegają sobie prawo do odwołań administracyjnych, dopóki umowy notarialne dotyczące wspomnianej zamiany nie zostaną podpisane.

Autor: AS
Zdjęcia: AS
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij