Czystsze powietrze dzięki zielonej energii w Tylmanowej

Fot. 2015.07.08 12:41 / news / czytano 2238 / opinie 0

Już wkrótce w Zespole Szkolno-Przedszkolnym oraz Oczyszczalni Ścieków w Tylmanowej (Gmina Ochotnica Dolna) z gniazdek popłynie prąd czerpany wprost z energii słonecznej. 

Będzie to efekt montażu dwóch zestawów paneli fotowoltaicznych, które umożliwią produkcję energii elektrycznej z całkowicie ekologicznego i odnawialnego  źródła jakim są promienie słoneczne. Nowoczesne systemy będą podłączone do sieci energetycznej, a ich funkcjonowanie wspomogą systemy magazynowania energii. Na realizacje tego projektu Gmina Ochotnica Dolna otrzyma ponad 1,6 mln zł pochodzących z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Uroczyste przekazanie umowy z udziałem wicemarszałka Stanisława Sorysa nastąpi 9 lipca br. o godzinie 12.00 w siedzibie Urzędu Gminy w Ochotnicy Dolnej.

Inwestycja pozwoli na znaczące ograniczenie wydatków na energię elektryczną z lokalnego budżetu. Najbardziej istotny jest jednak efekt ekologiczny. Nowoczesne instalacje przyczynią się do zmniejszenia poboru energii z sieci, przez co wpłyną na obniżenie emisji niebezpiecznych gazów i pyłów do atmosfery. Mieszkańcy będą oddychać czystszym powietrzem. Realizacja tego typu ekologicznych inwestycji jest szczególnie ważna na terenach atrakcyjnych turystycznie i przyrodniczo, takich jak Gmina Ochotnica Dolna. 

Staraniem władz Gminy dofinansowanie projektu „Odnawialne źródła energii szansą poprawy stanu środowiska naturalnego w gminie Ochotnica Dolna” zostało przyznane w ramach Osi Priorytetowej 7: „Infrastruktura ochrony środowiska”, Działanie 7.2: „Poprawa jakości powietrza i zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii”.
 
Całkowita wartość projektu - 1 915 740,00 PLN, wysokość dotacji - 1 628 379,00 PLN.
Źródło: UG Ochotnica Dolna
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij