Medaliści Mistrzostw Świata i Europy w kajakarstwie górskim z wizytą w krościeńskiej podstawówce

Fot. Izabela Bąk 2014.01.31 21:33 / news / czytano 8353 / opinie 1

Kajakarze górscy - Patryk, Andrzej, Filip, Jakub Brzezińscy oraz Damian Potaśnik odwiedzili dzisiaj Szkołę Podstawową im. Adama Mickiewicza w Krościenku n/D.

Bracia Brzezińscy oraz Damian Potaśnik są absolwentami SP w Krościenku n/D. W wypełnionej przez uczniów po brzegi bibliotece szkolnej opowiadali o przebiegu swojej kariery sportowej, o codziennych treningach, wyjazdach, podróżach związanych z uprawianiem sportu oraz licznych sukcesach, jakie do tej pory odnieśli. Dzieci z zapartym tchem słuchały relacji i ciekawych historii z życia sportowców. Uczniowie klas 4-6 obejrzeli slajdy i filmy obrazujące przebieg kariery mistrzów i uprawianej przez nich dyscypliny - kajakarstwa górskiego.
 
Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziły medale przywiezione przez Andrzeja Brzezińskiego. Sportowcy zachęcali uczniów do zainteresowania się tą dyscypliną sportu i zapisania do klubu kajakowego w Krościenku. Podkreślali, że oprócz wytrwałości, uporu i ciężkiej pracy, ważna jest uczciwość. Goście odpowiadali także na liczne pytania.
 
Kajakarze przekazali szkole pamiątkową statuetkę, a na zakończenie spotkania ustawiła się do nich długa kolejka po autografy. Dyrektor Małgorzata Koterba podziękowała gościom za przybycie i życzyła im dalszych sukcesów sportowych.




Autor: Izabela Bąk / Oprac. red.
Zdjęcia: Izabela Bąk
Dodaj do:


Ostatnie komentarze

ankaxd2014.02.01 19:02
Fajny pomysł z tym spotkaniem w szkole. Gratulacje dla sportowców i organizatorów. dzieci z Krościenka mogły zobaczyc,że jak się chce to mozna dojśc pracą i wysiłkiem bardzo wysoko.Ładną mają w szkole bibliotekę.
1

reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij