Darmowe szkolenia z pierwszej pomocy w niedzielę 29 lipca w Szczawnicy

Fot. 2018.07.25 15:39 / news / czytano 1193 / opinie 0

Po nas nie spływa jest kontynuacją trzech akcji realizowanych w Polsce: CPR on the beach na Helu Nam nie wisi oraz Nas obchodzi – celem projektu jest zaproszenie do darmowych szkoleń z ratownictwa kajakarzy, turystów i pasjonatów aktywności wodnych oraz zbiórka pieniędzy na międzynarodowe projekty szkoleniowe 2019.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Safe Water, Safe Land, grupa ratowników medycznych, górskich i jaskiniowych oraz instruktorów pierwszej pomocy, po których nie spływa, którym nie wisi i których obchodzi. Nadrzędnym celem SWSL jest dotarcie ze szkoleniami z pierwszej pomocy w miejsca, gdzie poziom wiedzy w tym zakresie jest wciąż zatrważająco niski oraz szerzenie świadomości, jak wiele zdziałać może jednostka w sytuacji realnego zagrożenia, w rezultacie ratując ludzie życie.  Fundacja wraz z Grupą Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz, przy współpracy z klubem kajakowym Bystrze, zapraszają od 27 do 29 lipca na Po nas nie spływa, w czasie którego odbędą się specjalistyczne szkolenia – ich wstępny plan obejmuje:

27.07 (piątek) Rożnów
15:00-17:00: warsztaty ratownictwa na plaży miejskiej 

28.07 (sobota) Wietrznice
9:00-12:00: szkolenie dla kajakarzy oraz symulacje pierwszej pomocy

29.07 (niedziela) Szczawnica
11:00-14:00: WIELKI FINAŁ! Akcja otwarta na przystani flisackiej oraz zbiórka pieniędzy na międzynarodowe projekty szkoleniowe 2019!

Raporty sporządzone przez służby ratunkowe działają jak kubeł zimnej wody – GOPR podaje, że tylko w lipcu ubiegłego roku interwencji do poszkodowanych było ponad 260, TOPR natomiast odnotował, że porównując rok 2016 z rokiem 2017 ich działania wzrosły o 21%, o 22% więcej pośród wypadków z wykorzystaniem śmigłowca oraz 23% więcej osób ratowanych!Świadkowie zdarzeń wielokrotnie nie są w stanie udzielić pomocy nie tylko z powodu strachu, ale przede wszystkim z powodu ich niewystarczających umiejętności. Nie godzimy się z myślą, że rok 2018 przyniesie jeszcze więcej wypadków – i pomimo, że nie zawsze można im zapobiec, jesteśmy przekonani, że szkolenia, wsparcie oraz wiara we własne możliwości (nie stój działaj!) są w stanie obniżyć te przykre statystki. 

Fundacja Safe Water Safe Land zaprasza do podjęcia wyzwania: dołącz do nas od 27 do 29 lipca, sprawdź, co wspólnego ma Dunajec z Ameryką Południową oraz przekonaj się, w jak prosty sposób możesz uratować czyjeś życie – niech po Tobie też nie spływa!

Autor: Oprac. red.
Źródło: UMiG Szczawnica
Dodaj do:


reklama

reklama

Nasi Partnerzy
Gmina Ochotnica Dolna Zwizek Podhalan w Polsce Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy Moutain Touch
Polecane serwisy turystyczne
Pieniny Szczawnica Czorsztyn
Misja Pienińskiego Portalu Informacyjnego Pieninyinfo.pl;
Wspieranie turystyki, biznesu, edukacji, przedsięwzięć o charakterze sportowym, kulturalnym, prospołecznym, proekologicznym oraz podnoszenie poziomu i jakości wewnętrznej współpracy społeczności Pienin i najbliższych okolic.

Copyright © s.m.art since 2004
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce plików cookie.X zamknij